Trwa ładowanie...
jezus
23-12-2009 13:17

Kim był Jezus? Cała prawda o proroku

Kim był Jezus? Cała prawda o prorokuŹródło: Discovery Science
d4dngzb

Kim tak naprawdę był Jezus i ile prawdy o jego życiu i działalności można znaleźć w Biblii i innych starożytnych źródłach? Razem z kamerą Discovery World wyruszysz w fascynującą podróż po Ziemi Świętej.

Zbadamy najnowsze odkrycia archeologów i historyków, które rzucają nowe światło na losy nie tylko Chrystusa, ale i całej epoki, w której przyszło mu żyć.

Fascynująca trzyodcinkowa seria przeniesie nas prosto do miejsc, w których ponad 2000 lat temu rozgrywały się kluczowe dla naszej cywilizacji wydarzenia. Na podstawie najnowszych badań historycznych, archeologicznych i geologicznych twórcy programu spróbują odtworzyć ziemskie życie Jezusa.

Młody Jezus urodził się i wychował w okrutnych czasach terroru i wielkiej nędzy. Wpłynęło to na ukształtowanie się jego późniejszych poglądów, ideałów i osobowości. Jaką drogę przeszedł Jezus od młodego, ubogiego chłopca do charyzmatycznego przywódcy, porywającego tłumy i zmieniającego oblicze ówczesnego świata? Co tak naprawdę doprowadziło do śmierci Jezusa na krzyżu i dlaczego nie użył swojej władzy, aby ocalić własne życie? Poznaj całą prawdę o życiu i śmierci Jezusa!

d4dngzb

Premiera: czwartek , 24 grudnia , godz. 21:00 na Discovery World
Kolejne odcinki: piątek, 25 grudnia i sobota, 26 grudnia, godz. 21:00

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) ** Odcinek 1: Dzieciństwo
(ang.: Childhood)
Emisja: czwartek, 24 grudnia, godz. 21:00

d4dngzb

Ewangelia, zwana przez niektórych najwspanialszą ze wszystkich opowieści, nie jest jednak historią kompletną. Ewangelie opisują nauki Jezusa oraz cuda, których dokonał podczas swej posługi. Pomijają jednak coś, co przez dwa tysiące lat uznawano za oczywiste, czyli dramatyczne realia jego epoki!

Podczas niezwykłej podróży do Ziemi Świętej wspólnie z trójką ekspertów poznamy najnowsze odkrycia historyczne i archeologiczne. Badając czynniki, które kształtowały życie Jezusa oraz jego działalność, będziemy mogli zrozumieć jego najmłodsze lata - od narodzin po wiek męski. Nakreślimy portret młodości człowieka, który na zawsze zmienił bieg historii!

Odcinek 2: Misja
(ang.: The Mission)

Emisja: piątek, 25 grudnia, godz. 21:00

d4dngzb

Jezus jako młody człowiek chciał zmienić świat, w którym dorastał. Pełna przemocy i nędzy rzeczywistość była dla niego nie do zniesienia. W 30 r. naszej ery Galilea, miejsce jego narodzin, znajdowała się pod okupacją imperium rzymskiego. Wielu charyzmatycznych przywódców żydowskich mówiło o potrzebie oporu lub buntu. Nie tylko Jezus głosił wtedy pokój. Czy był jedynym sprawcą cudów? Trójka badaczy Biblii podąża jego śladami, aby odkryć, jak naprawdę wyglądał świat, w którym żył. Badają kluczowe wydarzenia: od spotkania z Janem Chrzcicielem, poprzez pełną poświęceń posługę na brzegach Jeziora Galilejskiego, aż do brzemiennego w skutki, triumfalnego wjazdu do Jerozolimy.

Odcinek 3: Ostatnie dni
(ang.: The Last Days)
Emisja: sobota, 26 grudnia, godz. 21:00

Historia męki Jezusa jest powszechnie znana, ale wiele szczegółów zostało zapisanych dopiero setki lat po jego śmierci. Z popularnych wielkanocnych wyobrażeń wiemy, że Jezus wjechał do Jerozolimy na osiołku. Wjazd ten był jednak nie tylko radosnym zdarzeniem, ale też wielkim politycznym wyzwaniem. Rozpoczynał łańcuch wydarzeń siejących zamęt, które ostatecznie doprowadziły do jego ukrzyżowania. Ale gdzie tak naprawdę ukrzyżowano Jezusa?

Znani badacze Biblii odwiedzą najnowsze wykopaliska prowadzone głęboko pod Jerozolimą i pod starą świątynią Salomona. Dowiodą, że trzeba będzie na nowo określić położenie wielu spośród sławnych miejsc, w których odbywała się męka Jezusa. Również reputacja kluczowych postaci dramatu, takich jak Piłat lub Judasz, będzie musiała ulec zmianie. Ostatnia część serialu nakreśli historyczne realia dorosłego życia i politycznej działalności Jezusa.

d4dngzb

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d4dngzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dngzb