Trwa ładowanie...
d1hnhgl

Klea Scott

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Panama

Filmografia:

Amerykański Skandal (2000) (Critta Hemings)

Raport mniejszości (2002) (Policjantka oddziału Agencji Prewencji)

Zakładnik / Collateral (2004) (2004) (Agentka federalna)

Gdyby słońce było Bogiem (2007) (Carmen)

d1hnhgl

Klea Scott jest kanadyjską aktorką urodzoną 25 grudnia 1968 roku. Scott pojawiła się po raz pierwszy w kanadyjskim programie telewizyjnym You Can't Do That on Television w latach 1982-1984. Doświadczenie to zachęciło ją do zmiany zainteresowania z tańca na aktorstwo.

Klea Scott – kariera zawodowa

Po ukończeniu szkoły średniej Klea Scott przeniosła się do Nowego Jorku, aby rozpocząć studia aktorskie. Klea Scott spędziła lato na Festiwalu Teatru Williamstown w Massachusetts. Następnie poszła do college'u w Szkole Artystycznej w Karolinie Północnej, gdzie zdobyła licencjat ze sztuk pięknych. Na scenie występowała z Nowojorskim Teatrem Szekspirowskim w sztukach Szekspira Wszystko dobre, co się dobrze kończy i Burza.

Klea Scott zadebiutowała w telewizyjnej w odcinku serialu Cosby w CBS, później przyjęła rolę oficera Nony Valentine w dramacie policyjnym CBS Brooklyn South. Po krótkiej przerwie w telewizji, Scott rozpoczęła pracę z miejscowym teatrem amatorskim, współpracując z mężem, Johnem Langsem, scenarzystą i reżyserem.

W 1998 roku Klea Scott wzięła udział w przesłuchaniu do serialu Organizacja śmierci. Producenci wybrali ją do roli agentki FBI Emmy Hollis w trzecim i ostatnim sezonie. Serial został zakończony w 1999 roku. Klea Scott była gwiazdą gościnną w programach telewizyjnych, w tym Ostrym dyżurze i Just Shoot Me!. Później została obsadzona jako detektyw Sonia Robbins w serialu dramatycznym CBS Wydział kryminalny.

Klea Scott grała role drugoplanowe w takich filmach jak Raport mniejszości i Zakładnik. Zagrała z Ianem Tracey w Wywiadzie, wielokrotnie nagradzanym serialu twórcy Na tropie zbrodni (Da Vinci's Inquest) Chrisa Haddocka. Premiera serialu odbyła się w październiku 2006 roku na CBC. Drugi sezon wyemitowano w październiku 2007 roku, kończąc w grudniu tego samego roku. W 2017 roku Klea Scott gościnnie wystąpiła w odcinku Chirurgów wcielając się w postać Dominique Eldredge.

Klea Scott ma jednego syna, o imieniu Captain, urodzonego w styczniu 2010 roku.

Klea Scott – wyróżnienia

Klea Scott była dwukrotnie nominowana do nagrody Gemini. W 2006 roku w kategorii Najlepsza aktorka w roli głównej w dramatycznym programie lub miniserialu Pilot (2005), natomiast w 2007 w kategorii Najlepszy występ aktorki w stałej głównej roli dramatycznej Wywiad (2005).

d1hnhgl

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hnhgl
d1hnhgl
d1hnhgl