Trwa ładowanie...

Kolejny sukces polskiego kina. "Odnajdę cię” w Konkursie Debiutów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu!

"Odnajdę cię” – film w reżyserii Beaty Dzianowicz, został zakwalifikowany do Konkursu Debiutów w ramach nadchodzącego 42. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu.
Share
Kolejny sukces polskiego kina. "Odnajdę cię” w Konkursie Debiutów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu!
Źródło: Materiały prasowe
d2yf8kq

Impreza, będąca jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie, jak dotąd była niezwykle szczęśliwa dla polskich twórców. W ubiegłych latach w Montrealu wyróżnienia odebrali, m.in.: Maciej Sobieszczański (nagroda za najlepszą reżyserię za "Zgodę”), Michał Rogalski (nagroda za najlepszy scenariusz za "Letnie przesilenie”) oraz Maciej Pieprzyca (Grand Prix oraz Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności za "Chce się żyć”). Warto zaznaczyć, że dystrybutorem każdego z tych filmów był Kino Świat.

"Odnajdę cię” to nie pierwsza produkcja Beaty Dzianowicz, która ma szansę na międzynarodowy sukces. Reżyserka zyskała ogólnoświatowy rozgłos dzięki filmowi dokumentalnemu "Latawce” – obraz ten otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia na wielu prestiżowych imprezach filmowych, między innymi Grand Prix sekcji Tygodnia Krytyki Filmowej na festiwalu w Locarno, Nagrodę Publiczności na warszawskim MFF Watch Docs "Prawa człwieka w filmie”, Nagrodę "Golden Minbar” na festiwalu w Kazaniu czy II nagrodę na festiwalu w Abu Dhabi. Beata Dzianowicz jest również autorką takich docenianych dokumentów, jak: "Cela z widokiem”, "Znaki. O cudach”, "Podróż (nie całkiem) sentymentalna” czy "Deyna”. "Odnajdę cię” jest jej fabularnym, pełnometrażowym debiutem.

"Pozycja dla fanów skandynawskich kryminałów. Silna bohaterka intryguje, przyciąga i zaskakuje”
Karolina Stankiewicz, WP

"To thriller z ambicjami i z naprawdę wysokiej półki. Ewa Kaim jest absolutnym odkryciem. Polska Jodie Foster”
Łukasz Maciejewski

d2yf8kq

Podziel się opinią

Share
d2yf8kq
d2yf8kq