Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Aktualności

Kosmiczny budżet filmu o Hanie Solo po poprawkach Rona Howarda

Kogo, jak kogo, ale Disneya z pewnością nie stać na to, by pokazać fanom "Gwiezdnych wojen" film, który nie spełni ich oczekiwań. I dlatego produkcja "Solo: A Star Wars Story" będzie kosztowała niemal dwa razy więcej, niż zakładano. Ron Howard nakręcił film o Hanie Solo prawie w całości od nowa.
Share
Alden Ehrenreich, który jest nową filmową twarzą Hana Solo
Alden Ehrenreich, który jest nową filmową twarzą Hana SoloŹródło: Youtube.com
d1wjjhz

Spin-off "Gwiezdnych wojen" początkowo reżyserowali Phil Lord i Chris Miller. W trakcie prace nad projektem, uznano, że ich wizja różni się od wizji studia i zaangażowano Rona Howarda, by dokończył obraz. Okazuje się jednak, że twórca "Pięknego umysłu", nie tyle dokończył dzieło Lorda i Millera, ile niemal w całości nakręcił film od nowa. Taki zabieg oczywiście był kosztowny. W sumie 80 proc. zdjęć powstało od nowa, co podwoiło budżet produkcji.

Dla widzów to zapewne lepiej. Nie zobaczymy bowiem mieszanki stylów reżyserów, lecz w zasadzie film Rona Howarda. Gorzej z producentami, którym tak duży budżet zapewne się nie podoba.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przypomnijmy, że w spin-offie "Gwiezdnych wojen" w roli głównej występuje Alden Ehrenreich. Dzieło opowiadać będzie o młodym Hanie Solo, przemytniku i złodzieju, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznają w kantynie Mos Eisley.

d1wjjhz

Produkcja trafi do kin 25 maja 2018 roku pod tytułem "Solo: A Star Wars Story". Podobnie zatytułowano poprzedni spin-off sagi science fiction - "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" ("Rogue One: A Star Wars Story").

W obsadzie znaleźli się także Donald Glover, Emilia Clarke, Woody Harrelson, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton i Michael Kenneth Williams.

Przypomnijmy, że w zasadniczej serii "Gwiezdne wojny" Hana Solo portretował Harrison Ford.

d1wjjhz

Zobacz zwiastun "Ostatniego Jedi", premiera w grudniu 2017:

d1wjjhz

Podziel się opinią

Share
d1wjjhz
d1wjjhz