Trwa ładowanie...

"Kraina Lodu": widziały to miliony. Błąd dostrzegli nieliczni

"Kraina Lodu" doczeka się wkrótce długo oczekiwanej kontynuacji. O tym, że druga część zapełni kina na całym świecie, jesteśmy przekonani. Ale czy twórcom tym razem udało się ustrzec błędów, które wyłapią czujni widzowie?

Share
"Kraina Lodu": widziały to miliony. Błąd dostrzegli nieliczni
Źródło: Materiały prasowe
d21jqux

"Kraina Lodu 2" ("Frozen 2") miała już swoją uroczystą prapremierę w USA, ale do kin w innych zakątkach świata, także w Polsce, trafi dopiero 22 listopada. Przypomnijmy, że pierwsza część przygód Elzy, Anny, Olafa i innych mieszkańców Arendelle ma wierną rzeszę fanów od 2013 r. "Kraina Lodu" zarobiła w kinach na całym świecie ponad 1,2 mld dol. A piosenkę "Mam tę moc" ("Let it go") zna chyba każda dziewczynka.

Obejrzyj: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Ostatni zwiastun epickiej sagi

Nie każdy jednak wie, że w scenie, w której Elza śpiewa w samotności wędrując po ośnieżonych zboczach pojawia się zgrzyt, którego nie wyłapano przed pokazaniem filmu publiczności. Klip z fragmentem filmu na oficjalnym kanale Disneya na YouTube ma ponad 670 mln wyświetleń. Dodając do tego filmiki zamieszczane na fanowskich kanałach można śmiało założyć, że wpadkę animatorów odtworzono ponad miliard razy.

d21jqux

Mowa o fragmencie, w którym rozśpiewana Elza wyczarowuje sobie lodowy pałac i uwalnia warkocz, który ląduje jej na plecach. Chwilę później przesuwa go lewą ręką i tylko wprawne oko zauważy, że zamiast nad barkiem, końcówka warkocza przenika jej przez ciało i ląduje na piersi.

"Kraina Lodu" nie ustrzegła się błędów Materiały prasowe
"Kraina Lodu" nie ustrzegła się błędów Źródło: Materiały prasowe

W całym filmie można znaleźć jeszcze wiele takich wpadek. Na przykład gdy Anna i Hans tańczą przed latarnią, niektóre obiekty nie rzucają cienia. Śpiewając "Pierwszy raz jak sięga pamięć" ("For the First Time in Forever") Anna wpada do komnaty pełnej obrazów i przybiera pozy jak bohaterki dzieł sztuki. W pewnym momencie wybija się z sofy z oparciem i pozuje na tle obrazu przedstawiającym kobietę na huśtawce. Problem w tym, że w poprzedniej scenie z widokiem na komnatę taki mebel nie istniał.

"Kraina Lodu" nie ustrzegła się błędów Materiały prasowe
"Kraina Lodu" nie ustrzegła się błędów Źródło: Materiały prasowe

"Kraina Lodu" to także mnóstwo smaczków poupychanych przez twórców. Jednym z najfajniejszych, a zarazem łatwym do przeoczenia, jest wizyta bohaterów innego hitu Disneya – "Zaplątanych". Wiedzieliście, że Flynn i Roszpunka odwiedzili Annę i Elzę w Arendelle?

d21jqux

Podziel się opinią

Share
d21jqux
d21jqux