Trwa ładowanie...
d33mqk6

''Król Lew'' już na DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Król Lew'' już na DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D
(CD Projekt)
d33mqk6

W piątek, 7 października, na płytach DVD i Blu-ray oraz Blu-ray 3D ukaże się jedna z najsłynniejszych animacji wszech czasów - "Król lew". Jeszcze niedawno triumfalnie ryczący w na ekranach kin, już teraz może na stałe zagościć w Waszych domach.

Po premierze filmu w 1994 roku krytycy rozpisywali się o nim w samych superlatywach. "«Król Lew» jest czymś więcej niż ostatnie filmy Disneya. Jest wystarczająco donośny by być nie tylko świetną kreskówką, ale i angażującym emocjonalnie, cierpkim filmem" - podsumowywał Owen Gleiberman w tekście dla wpływowego "Entertainment Weekly". "Klejnot w koronie współczesnej disneyowskiej animacji" pisał "Hollywood Reporter". "Królewska uczta" zachwycał się "Rolling Stone".

Te recenzje nie pozostały bez oddźwięku - reakcja widzów była oszałamiająca. Kosztująca 45 milionów dolarów animacja zarobiła na całym świecie niemal 800 milionów i stała się najlepiej zarabiającą klasyczną animacją w historii kina. Jej sukces przebił dopiero tworzony na komputerach "Gdzie jest Nemo?" (2003), ale i z tym nowym konkurentem staromodny "Król Lew" radzi sobie świetnie okupując dziś trzecie miejsce na liście najlepiej zarabiających filmów animowanych (bez podziału na klasyczne i komputerowe) i utrzymując się w trzeciej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów (bez żadnych podziałów).

Spora w tyk zasługa odrestaurowanej wersji animacji, która pojawiła się w kinach na całym świecie pod koniec sierpnia. W Ameryce planowano wyświetlać film tylko przez dwa tygodnie, ale po oszałamiającym sukcesie w box office (przez dwa tygodnie okupował pierwsze miejsce, a w ostatni weekend wciąż utrzymywał się na podium, na trzecim miejscu) Disney postanowił przedłużyć jego wyświetlanie.

Zgodnie z planem jednak produkcja ukazuje się 7 października na płytach DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D, więc każdy będzie miał szansę na zapoznanie się z krystalicznie czystą wersją filmu, który wciąż budzi niesamowite emocje na całym globie.

d33mqk6

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d33mqk6

Podziel się opinią

Share
d33mqk6
d33mqk6