Trwa ładowanie...

''Królowa Pustyni'': Nicole Kidman i Robert Pattinson w nowym filmie Wernera Herzoga [WIDEO]

Share
''Królowa Pustyni'': Nicole Kidman i Robert Pattinson w nowym filmie Wernera Herzoga [WIDEO]
Źródło: Best Film
d2asvnx

Już od 8 kwietnia na ekranach polskich kinach będzie można oglądać "Królową Pustyni" - film o Gertrude Bell, niezwykłej kobiecie, która zmieniła bieg historii. Nowy obraz w reżyserii Wernera Herzoga jako pierwszy umieścił na jednym planie Nicole Kidman i Roberta Pattinsona

"Królowa pustyni" opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Słynny reżyser przedstawia losy Gertrude Bell, kobiety niezwykłej - pisarki, podróżniczki, archeolożki, a także agentki brytyjskiego wywiadu, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie.

Bell uwielbiała ryzyko i adrenalinę, zawsze robiła to, na co miała ochotę. Przez jednych nazywana córką pustyni, przez innych "zarozumiałą pannicą z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie było przygodą, w której spełniały się wszystkie marzenia poza jednym: miłością.

"Królowa pustyni" wejdzie do polskich kin 8 kwietnia 2016 roku.

d2asvnx

Podziel się opinią

Share
d2asvnx
d2asvnx