Trwa ładowanie...
d488l7e

Kryzys w kinematografii. PISF tworzy zespół zadaniowy

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej reaguje na "dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się polska kinematografia". Dyrektor Radosław Śmigulski powołał zespół zadaniowy do spraw kryzysu i nie wyklucza, że w przyszłości kina będą mogły się ubiegać o rekompensaty strat wywołanych przez koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Śmigulski, dyrektor PISF
Rafał Śmigulski, dyrektor PISF (AKPA)
d488l7e

Otrzymaliśmy odpowiedź rzeczniczki PISF na prośbę o informacje, czy Instytut szykuje specjalną propozycję dotyczącą pomocy dla kin, które znalazły się w bardzo dramatycznej sytuacji. Zresztą nie tylko one, bo bardzo wiele osób pracujących w polskiej branży kinematograficznej straciło źródło dochodu. Przez koronawirusa cała polska produkcja filmowa i serialowa stoi w miejscu.

Obejrzyj: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

W zespole zadaniowym powołanym przez PISF znajdą się przedstawiciele środowisk reprezentujących różne dziedziny naszej kinematografii. Także małe i duże kina, będące obecnie w szczególnie trudnej sytuacji. W odpowiedzi na maila z prośbą o informację, jakie są plany Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotyczące kin, można przeczytać:

d488l7e

"W reakcji na zagrożenie epidemiologiczne i związaną z tym dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się polska kinematografia, Dyrektor PISF powołał zespół zadaniowy do spraw kryzysu w branży kinematograficznej, w którego skład weszli przedstawiciele tej branży. W tym sztabie kryzysowym kina będą reprezentować prezes zarządu Kin Studyjnych Marlena Gabryszewska oraz prezes sieci kin Helios Tomasz Jagiełło. Pierwsze zebranie zespołu zaplanowane jest na piątek 20 marca, obecna sytuacja kin będzie jednym z tematów narady".

Fotolia
Podziel się

Zobacz także: Koronawirus. Polskie kina proszą o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna

Za pośrednictwem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych zwrócono się do prowadzących kina (także te niezrzeszone w Sieci) o przesyłanie informacji o stratach poniesionych w związku z epidemią koronawirusa na adres przerwanezdjecia@pisf.pl.

"Zebrane informacje pozwolą oszacować straty i będą pomocne w przyszłości przy wystąpieniu o ewentualne rekompensaty. Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i uwagi dotyczące wsparcia dla branży kinowej" - informuje PISF.

d488l7e

Podziel się opinią

Share

d488l7e

d488l7e