Trwa ładowanie...

Krzysztof Kowalewski będzie się szczepić. Nie wie jeszcze, jak się zapisać

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia ruszyła 15 stycznia. Chętnych nie brakuje. Również Krzysztof Kowalewski ma zamiar się zaszczepić.

Krzysztof Kowalewski chce się zaszczepićKrzysztof Kowalewski chce się zaszczepićŹródło: AKPA
dltb23b

Pierwsze szczepionki przeciw koronawirusowi dotarły do Polski jeszcze w 2020 r. Obywatele zostali podzieleni na grupy uwzględniające ryzyko zakażenia i wiek. Jako pierwsza szczepiona jest grupa 0, do której należą pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

15 stycznia ruszyły zapisy dla osób z 1. grupy. W pierwszej kolejności na szczepienia zapisywać mogą się osoby powyżej 80. roku życia. Chętni jednak już od początku napotykali trudności z rejestracją. Internetowy system zawieszał się w pierwszych godzinach od uruchomienia, a od samego rana ustawiały się kolejki pod przychodniami.

Zadzwoniliśmy do Krzysztofa Kowalewskiego (83 l.), by zapytać, czy będzie zapisywać się na szczepienie: - Na razie nie wiem jak, ale tak, mam zamiar się zapisać.

dltb23b

Zapytany przez nas, kiedy chce się rejestrować, odpowiedział: - Będę wszystko sprawdzać dziś.

Powiedział też, że jeśli napotka na problemy, ma wokół siebie osoby, do których może zwrócić się o pomoc.

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Pod przychodniami ogromne kolejki

Choć dopiero teraz ruszają szczepienia dla pierwszej grupy (osoby starsze, nauczyciele, służby mundurowe), niektóre polskie gwiazdy, jak Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Krzysztof Materna, zostały już zaszczepione w grudniu. Twierdzą, że stało się tak, gdyż zostali zaproszeni przez Warszawski Uniwersytet Medyczny do akcji promującej szczepienia. Ale materiały promocyjne nigdy nie powstały, a wszystko skończyło się wielką aferą.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Na szczepienia można się zarejestrować na kilka sposobów: bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, w punktach szczepień, dzwoniąc na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989) lub przez Internetowe Konto Pacjenta. Co istotne, można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy, że podamy numer PESEL oraz numer telefonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dltb23b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dltb23b