Trwa ładowanie...
d2uyn1z

Kwiaty wojny

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2uyn1z

„Kwiaty wojny” (chiński tytuł - Jin ling shi san chai) to chińska superprodukcja – dramat historyczny z 2011 roku w reżyserii Zhang Yimou. Jest to najdroższy film w historii chińskiej kinematografii. Kosztował około 100 milionów dolarów. Obraz walczył o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film jest dwujęzyczny: 40 procent dialogów przeprowadzonych jest w języku angielskim, 60 procent - po mandaryńsku.

Nankin 1937 roku. Inwazja Japończyków powoduje chaos i zniszczenia w chińskim mieście. Grupie uczennic udaje się względnie bezpiecznie schronić w piwnicy, za murami Katedry Winchester. Podobnie jak Amerykaninowi Johnowi Millerowi i trzynastu prostytutkom z pobliskiego domu publicznego. Miller początkowo zainteresowany wyłącznie pieniędzmi i zapasami wina z kościelnej piwnicy, stopniowo przyjmuje rolę obrońcy.

Film, oparty na powieści "13 kwiatów z Nanjing" autorstwa Geling Yan, przenosi na ekran tragiczny rozdział z historii Chin, w którym życie straciło ponad 200 tysięcy ludzi. Jednocześnie liryczny i poruszający do trzewi film wchodzi w apokaliptyczny świat masakry nankińskiej. Opowiada żywą historię o niewidzialnych mieszkańcach miasta i serii nieoczekiwanych związków prowadzących do aktu poświęcenia.

W filmie oprócz Christiana Bale’a zagrali: Ni Ni jako Yu Mo, Zhang Xinyi - Shu, Tong Dawei - Major Li, Atsuro Watabe - pułkownik Hasegawa, Shigeo Kobayashi - Kato, Cao Kefan - Mr. Meng.

Kwiaty wojny
Tytuł oryginalny

Jin ling shi san chai

Gatunek

dramat, historyczny

Kraj produkcji

Hong Kong

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

22.02.2013

Czas trwania

146 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uyn1z
d2uyn1z
d2uyn1z
d2uyn1z

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj