Trwa ładowanie...
legend
06-10-2015 16:12

"Legend" w kinach już od piątku

"Legend" w kinach już od piątkuŹródło: East news
d2qfnom
d2qfnom

To jedna z najbardziej wszechstronnych aktorek swojego pokolenia, umiejętnie łączy grę w niezależnych dramatach z wysokobudżetowymi produkcjami. Tym razem Emily Browning zostaje wrzucona w niebezpieczny świat gangsterskich porachunków, a nawet staje się jego łącznikiem z widzami. Jej oczami pokazany jest brutalny świat braci Kray, kiedy ona cierpi, cierpią też widzowie. Rola w *"Legend" to z pewnością punkt zwrotny w karierze aktorki.*

Po raz pierwszy o Browning zrobiło się głośno, kiedy za rolę w „Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń” otrzymała nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego. Paradoksalnie po tej roli prawie zakończyła swoją karierę. Powodem była przeprowadzka na czas zdjęć do Hollywood. Australijka musiała na 9 miesięcy przeprowadzić się do Los Angeles. Podczas pobytu w fabryce snów spędzała czas z rówieśnikami, którzy całe swoje życie spędzili na planach filmowych, nigdy nie chodzili do szkoły. Sprawiło to, że zaczęła zastanawiać się czy chce być częścią takiego świata. Miała szansę zostać nastoletnią gwiazdą, a zastanawiała się nad zakończeniem przygody z filmem. Na szczęście zrobiła tylko krótką przerwę w aktorstwie, w tym czasie skończyła szkołę. I po kilku mniej ambitnych rolach jej kariera zaczęła nabierać tempa, producenci zaczęli dostrzegać nie tylko jej zniewalającą urodę, ale także olbrzymi talent.

Rola w „Legend” to majstersztyk jej umiejętności - dosłownie stała się Frances – żoną Reggiego Kray’a, nauczyła się perfekcyjnego akcentu i włożyła całe swoje serce w każdą linijkę scenariusza. Brian Helgeland, reżyser filmu, uczynił z niej narratorkę filmu, komentującą wszystkie wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Ten poruszający zabieg zapewnia okrutnym czynom braci Kray fascynującą kobiecą perspektywę.

d2qfnom

Tom Hardy w podwójnej, brawurowej roli bliźniaków, którzy stali się legendą gangsterskiego świata. Film Briana Helgelanda, współtwórcy takich hitów jak „Rzeka tajemnic”, „Człowiek w ogniu”, „Tajemnice Los Angeles”.

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie „biznesu”, a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

d2qfnom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qfnom