Trwa ładowanie...

"Legiony": Największa produkcja ostatnich lat to obowiązkowy seans na 11 listopada

Wielka wojna, prawdziwa miłość i młodzieńcza odwaga, która zmieniła bieg dziejów. "Legiony” – obowiązkowy film na 11 listopada! Poznajcie historię tych, którzy wywalczyli nam niepodległość.

"Legiony": Największa produkcja ostatnich lat to obowiązkowy seans na 11 listopadaŹródło: WP.PL
d3fuhpr
d3fuhpr

Już w najbliższy poniedziałek przypada najważniejsze polskie święto – rocznica odzyskania niepodległości. Po ponad 120 latach podlegania trzem mocarstwom, w 1918 r. Polakom udało się wyzwolić i stworzyć niepodległe państwo.

Zobacz zwiastun:

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie poświęcenie tysięcy młodych ludzi, którzy już w okresie I wojny światowej podejmowali pierwsze działania mające na celu odzyskanie wolności.

Między innymi o tym opowiada spektakularna produkcja historyczna – "Legiony”, która na ekrany kin weszła we wrześniu tego roku. W przeddzień najważniejszego święta w najnowszej historii Polski, widzowie wciąż mają możliwość zobaczyć na wielkim ekranie jak Polska wstawała z kolan i odradzała się z popiołów.

d3fuhpr

"Myśmy, legioniści, zrobili ten wstęp do możliwości przelewania krwi za Polskę. Poszliśmy niewielką garstką ludzi, tym różniąc się od wszystkich innych, że swój niewielki strumień krwi, którąśmy mogli dać ze siebie, dać chcieliśmy dla Polski, nie dla czego innego. To jest nasza palma pierwszeństwa w pracy dla ojczyzny”.

d3fuhpr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fuhpr