ycipk-3j7ocr

"Legiony": Największa produkcja ostatnich lat to obowiązkowy seans na 11 listopada

Wielka wojna, prawdziwa miłość i młodzieńcza odwaga, która zmieniła bieg dziejów. "Legiony” – obowiązkowy film na 11 listopada! Poznajcie historię tych, którzy wywalczyli nam niepodległość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Legiony" w reż. Dariusza Gajewskiego, kadr z planu
"Legiony" w reż. Dariusza Gajewskiego, kadr z planu (WP.PL)
ycipk-3j7ocr

Już w najbliższy poniedziałek przypada najważniejsze polskie święto – rocznica odzyskania niepodległości. Po ponad 120 latach podlegania trzem mocarstwom, w 1918 r. Polakom udało się wyzwolić i stworzyć niepodległe państwo.

Zobacz zwiastun:

ycipk-3j7ocr

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie poświęcenie tysięcy młodych ludzi, którzy już w okresie I wojny światowej podejmowali pierwsze działania mające na celu odzyskanie wolności.

Między innymi o tym opowiada spektakularna produkcja historyczna – "Legiony”, która na ekrany kin weszła we wrześniu tego roku. W przeddzień najważniejszego święta w najnowszej historii Polski, widzowie wciąż mają możliwość zobaczyć na wielkim ekranie jak Polska wstawała z kolan i odradzała się z popiołów.

Zobacz też: "Legiony": Zwycięzca "The Voice of Poland" w utworze promującym film

"Myśmy, legioniści, zrobili ten wstęp do możliwości przelewania krwi za Polskę. Poszliśmy niewielką garstką ludzi, tym różniąc się od wszystkich innych, że swój niewielki strumień krwi, którąśmy mogli dać ze siebie, dać chcieliśmy dla Polski, nie dla czego innego. To jest nasza palma pierwszeństwa w pracy dla ojczyzny”.

ycipk-3j7ocr

Zobacz też: "Legiony": Uroczysta premiera filmu [WIDEO]

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3j7ocr

ycipk-3j7ocr
ycipk-3j7ocr