Trwa ładowanie...

"Legiony": Uroczysta premiera filmu [WIDEO]

Uroczysta premiera filmu "Legiony” przyciągnęła tłum gwiazd. Zapraszamy za kulisy wydarzenia w naszej wideo-relacji! Spektakularne widowisko historyczne w kinach już w piątek.

Share
"Legiony": Uroczysta premiera filmu [WIDEO]Źródło: Materiały prasowe
d2hkjc6

W poniedziałek 20 września w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się uroczysta polska premiera wyczekiwanego filmu "Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Podczas prezentacji obsady i twórców na scenie, głos zabrali producenci: Maciej Pawlicki, Adam Borowski oraz reżyser – Dariusz Gajewski.

"Kiedy zwrócono się do mnie z pomysłem zrealizowania tego filmu, najdroższej produkcji ostatnich lat, pomyślałem, że to nierealne, że to szaleństwo. Jednak to, czego dokonywali legioniści sto lat temu było jeszcze większym wariactwem i brawurą. Ich bohaterstwo zasługuje na opowiedzenie tej historii, jesteśmy im to winni” – mówił ze sceny Maciej Pawlicki.

Zobacz relację wideo:

Superprodukcja historyczna przyciągnęła wczoraj do kina wielu przedstawicieli świata mediów, kultury i polityki. Premierę uświetnili m.in.: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Edukacji Dariusz Piontkowski.

d2hkjc6

Wśród gości znaleźli się również: Agnieszka Grochowska, Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Małgorzata Foremniak, Paulina Krupińska, Justyna Sieńczyłło, Jula i wielu innych.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez obsady i twórców filmu "Legiony” – na czerwonym dywanie znaleźli się: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Antoni Pawlicki, Piotr Cyrwus, Grzegorz Małecki, Monika Pawlicka, Stanisław Cywka oraz producenci Maciej Pawlicki i Adam Borowski oraz reżyser Dariusz Gajewski, a także wykonawca piosenki promującej film – Mateusz Ziółko. Premierę poprowadził Tomasz Wolny.

"Legiony” zagoszczą w kinach w całej Polsce już w najbliższy piątek – 20 września. Film znalazł się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – "Złote Lwy”.

d2hkjc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hkjc6
d2hkjc6