Trwa ładowanie...
paul dano
30-07-2014 11:33

Lily James i Paul Dano w serialowej adaptacji Tołstoja

Lily James i Paul Dano w serialowej adaptacji Tołstoja
d3c9g9s
d3c9g9s

Lily James i Paul Dano rozważają udział w miniserialu opartym na powieści "Wojna i pokój" Lwa Tołstoja.

Produkcja powstaje dla stacji BBC One, a premiera planowana jest na 2015 tok. Scenariusz pisze Andrew Davies ("House of Cards", "Powrót do Brideshead", "Dziennik Bridget Jones", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem").

Dzieło Lwa Tołstoja to wielowątkowa epopeja z czasów wojen napoleońskich. Łączy elementy powieściopisarstwa historycznego, społeczno-obyczajowego, psychologicznego, dając bogaty obraz rosyjskiego życia za czasów cara Aleksandra I. Opisuje wielkie bitwy, oficerskie hulanki, pojedynki, polowania, bale, arystokratyczne salony i prowincję, narodziny i śmierć, miłość i zdradę, szczęście i nieszczęście, zdeterminowane przez fatalizm historii.

Lily James miałaby wcielić się w hrabinę Nataszę Rostową, a Paul Dano w hrabiego Piotra Bezuchowa. W 1956 roku, w filmowej adaptacji powieści w reżyserii Kinga Vidora, ich role zagrali Audrey Hepburn i Henry Fonda.

d3c9g9s

Lily James na co dzień występuje w serialu "Downton Abbey". Aktorka ma też na koncie role w filmach "Broken", "Fast Girls" oraz "Gniew tytanów". W marcu Angielkę będzie można podziwiać w tytułowej roli w "Kopciuszku".

Paul Dano zagrał ostatnio w "Labiryncie" Denisa Villeneuve oraz w "Zniewolonym. 12 Years a Slave" Steve'a McQueena. Wkrótce 30-letniego aktora będzie można podziwiać w filmie biograficznym "Love & Mercy" o Brianie Wilsonie z zespołu Beach Boys oraz w obrazie "The Early Years" Paolo Sorrentino.

d3c9g9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c9g9s