Trwa ładowanie...

Magdalena Cielecka matką słynnego piłkarza. Niesamowita metamorfoza aktorki w filmie "Gwiazdy” Jana Kidawy–Błońskiego.

W "Córkach Dancingu”, w roli striptizerki, rozgrzewała do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów. W hicie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – jako Izabela Zych ps. Somalia – stała się pełnokrwistym uosobieniem "złego policjanta”. A na tym bynajmniej nie koniec. 12 maja Magdalena Cielecka powróci na ekrany, dając popis talentu w kolejnej nietuzinkowej kreacji.

Magdalena Cielecka matką słynnego piłkarza. Niesamowita metamorfoza aktorki w filmie "Gwiazdy” Jana Kidawy–Błońskiego.Źródło: Foto: Robert Jaworski
d2nykfa
d2nykfa

W filmie Jana Kidawy–Błońskiego "Gwiazdy” zobaczymy ją w roli matki znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego.

Jak deklaruje Magdalena Cielecka, w "Gwiazdach” najbardziej uwiódł ją fakt, że mogła zagrać matkę i dojrzałą kobietę. Oraz niezwykłe przejście przez epoki, jakie funduje widzom i aktorom nowe dzieło twórcy "Skazanego na bluesa” i "Różyczki”. Gdy po raz pierwszy widzimy Cielecką w "Gwiazdach”, jej bohaterka ma 25 lat. Pod koniec produkcji gra 60-latkę.* - Takie role są bardzo kuszące dla aktora, a zwłaszcza dla aktorki, która może zmienić się i zrobić coś ze swoją fizycznością. Zobaczyć, jak wygląda w innych stylach mody i innym wyglądzie –* mówi Cielecka.

Foto: Robert Jaworski
Źródło: Foto: Robert Jaworski
Foto: Robert Jaworski
Źródło: Foto: Robert Jaworski

"Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia, w którego rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham”, "Bilet na księżyc”). Partneruje mu Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – "Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Zaś miłosny trójkąt gwiazd dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji "Hercules”. W filmie zobaczymy też: wspomnianą Magdalenę Cielecką oraz Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta, Aleksandrę Gintrowską oraz Grażynę Torbicką.

Foto: Robert Jaworski
Źródło: Foto: Robert Jaworski

"Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami. Film w kinach od 12 maja.

d2nykfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nykfa