Trwa ładowanie...
mały książę
18-08-2015 11:45

"Mały książę": Blisko 200 000 widzów po 7 dniach od premiery

"Mały książę": Blisko 200 000 widzów po 7 dniach od premiery
d1gn0zn
d1gn0zn

Po rekordowym, najlepszym otwarciu filmu animowanego w całej historii dystrybutora Kino Świat, *"Mały Książę" – lider krajowego box office – kontynuuje świetną passę na polskich ekranach.*

Nie zważając na falę sierpniową upałów, adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów, zbierając entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków, systematycznie powiększa widownię. Obecnie, po zaledwie 7 dniach od premiery, może pochwalić się znakomitym wynikiem blisko 200 000 widzów.

Już po pierwszym weekendzie wynik uzyskany przez najnowszy film twórców „Kung Fu Pandy”, „WALL-E”, „Odlotu”, „Iniemamocnych”, „Shreka”, „Zaplątanych” i „Epoki Lodowcowej”, okazał się lepszy od dotychczasowych rekordzistów z oferty Kino Świat. Jego wyższość musiały uznać hitowe produkcje „Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę” oraz „Zambezia”, dystrybuowane przez firmę, które w minionych latach wchodziły na ekrany z wynikami – odpowiednio – 73 i 74 tysiące widzów.

d1gn0zn

W ślad za udanym debiutem (blisko 90 000 widzów) przyszła bardzo wysoka frekwencja na przestrzeni tygodnia. W ciągu 4 dni „Mały Książę” ściągnął do kin ponad 100 000 osób. Tym samym produkcja nominowanego do Oscara Marka Osborne’a umocniła się na pozycji najchętniej oglądanej animacji w Polsce, wyprzedzając „Minionki” i „W głowie się nie mieści” Pixara.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

d1gn0zn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gn0zn