Trwa ładowanie...
mały książę
09-07-2015 16:24

"Mały książę": Małgorzata Kożuchowska w ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów

Share
"Mały książę": Małgorzata Kożuchowska w ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasówŹródło: East news
dqxd4ua

Niespodzianki w polskim zwiastunie *"Małego Księcia". Małgorzata Kożuchowska skradła głos Rachel McAdams. Została "korpo-mamą" w ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów.*

- Podkładam głos postaci stworzonej specjalnie na potrzeby tego filmu. Jest ona mamą głównej bohaterki, dziewczynki, która wprowadza widzów w świat "Małego Księcia". To bardzo charakterystyczna postać. Można ją śmiało nazwać korpo-mamą. Jest wciąż zajęta i totalnie wkręcona w swoje zawodowe historie. Jest surowa, zapobiegliwa do bólu i przesady. Zaplanowała dla córeczki całe życie, punkt po punkcie, minuta po minucie. Już teraz wie, jakie prezenty urodzinowe wręczy jej w kolejnych latach. Jednym słowem – masakra! Nie mnie ją oceniać – śmieje się aktorka dodając, że sama nie chciałaby mieć takiej mamy.

Rewelacyjna oprawa wizualna, za którą odpowiadają twórcy „Kung Fu Pandy”, „Shreka”, „Zaplątanych” i „Epoki Lodowcowej”! Ścieżka dźwiękowa giganta Hollywood, laureata Oscara i dwóch Złotych Globów Hansa Zimmera. Piosenki Lily Allen i plejada hollywoodzkich sław w oryginalnym dubbingu. Oto animowany „Mały Książę” – wysokobudżetowa ekranizacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów autorstwa Antoine’a de Saint Exupéry’ego. Zaprezentowany po raz pierwszy na festiwalu w Cannes „Mały Książę” z miejsca zdobył serca widzów i uznanie krytyków. Do polskich kin film trafi 7 sierpnia, by – podobnie jak oryginał – zachwycać pełnym gwiazd dubbingiem. Pierwszy z głosów krajowej obsady ujawnia premierowy zwiastun animacji. Należy on do Małgorzaty Kożuchowskiej. Popularna aktorka w roli mamy głównej bohaterki zastąpiła samą Rachel McAdams.


Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio
Del Toro i Paul Giamatti.

dqxd4ua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxd4ua
dqxd4ua