Trwa ładowanie...

Margot Robbie wspiera scenarzystki filmów akcji. Ruszył specjalny program dla kobiet

Margot Robbie włączyła się w niecodzienną inicjatywę, która ma pomóc zdolnym scenarzystkom przebić się ze swoimi pomysłami w Hollywood. Sześć kobiet bierze udział w programie przygotowującym je do pracy przy filmach akcji.

Margot Robbie wspiera scenarzystki filmów akcji. Ruszył specjalny program dla kobietŹródło: Materiały prasowe
d3p9ixd
d3p9ixd

Lucky Exports Pitch Program to nazwa programu, którego twarzą jest Margot Robbie i Christina Hodson, scenarzystka "Ptaków nocy" z Robbie w roli głównej, "Bumblebee" czy thrillera "Osaczona". Jak podaje "Collider", w akcji bierze udział sześć obiecujących autorek, marzących o karierze scenarzystek filmów akcji.

Program potrwa przez cztery tygodnie i pozwoli uczestniczkom poznać każdy etap pracy przy scenariuszu wysokobudżetowego filmu akcji. Oznacza to nie tylko szlifowanie warsztatu, ale przede wszystkim liczne spotkania z ludźmi z branży: scenarzystami, aktorami, producentami, reżyserami. Po takim intensywnym kursie każda z pań ma być teoretycznie gotowa na zapukanie do bram Hollywood i dotarcia ze swoim scenariuszem/pomysłem do odpowiednich ludzi.

Obejrzyj zwiastun filmu "Ptaki nocy":

- To żadna tajemnica, że wytwórnie zatrudniają więcej mężczyzn niż kobiet jako autorów wysokobudżetowych filmów. A jednocześnie jest mnóstwo utalentowanych kobiecych głosów, które chcą się tam przebić – mówiła Hodson.

d3p9ixd

- Chciałam stworzyć program, który dotyczyłby zarówno bezpośredniej współpracy i społeczności, jak i zmiany statystyk. Margot i ja podzielamy pasję do wspierania kobiecych głosów i czujemy, że jednym ze sposobów jest połączenie tych pisarek z szeroką gamą ekspertów w tworzeniu wysokobudżetowych filmów – mówiła scenarzystka filmu "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", w którym Margot Robbie znowu wcieli się w postać komiksowej antybohaterki.

Premiera 7 lutego 2020 r.

d3p9ixd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p9ixd