Trwa ładowanie...

Marilyn Monroe: wyjątkowa aukcja przedmiotów ikony seksu

Share
Marilyn Monroe: wyjątkowa aukcja przedmiotów ikony seksu
Źródło: AP
d2keqbj

Wygląda na to, że moda na *Marilyn Monroe chyba nigdy nie przeminie. Kilka tygodni temu swoją polską premierę miał film „Mój tydzień z Marilyn” w reżyserii Simona Curtisa, a nie tak dawno na rynku książkowym zadebiutowały „Fragmenty” zawierające nikomu wcześniej nieznane informacja z życia gwiazdy.*

Okazuje się, że nieżyjąca od pół wieku ikona kina skrywała jeszcze więcej tajemnic. Już niedługo jej fani sami będą mieli okazję je poznać.

31 marca i 1 kwietnia będzie można kupić na aukcji zestaw ponad 100 jej zdjęć oraz inne rzeczy należące do aktorki. Ponad 100 nigdy wcześniej niepublikowanych fotografii pochodzi z kolekcji Allana Snydera.

"Whitey" był osobistym charakteryzatorem Monroe, który nieprzerwanie towarzyszył gwieździe w studiach filmowych, sesjach czy przed występami w telewizji. Jedno ze zdjęć przedstawia właśnie Snydera malującego aktorkę na planie komedii "Pokochajmy się" w reżyserii George’a Cukora.

Wyprzedaż kolekcji, w której skład wchodzą również m.in. listy i telegramy słynnej aktorki, odbędzie się na przełomie miesiąca w Julien's Auctions' Hollywood Legends.

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj