Trwa ładowanie...
ridley scott
10-09-2015 09:56

"Marsjanin": Polacy stworzyli klip promujący do nowego filmu Ridleya Scotta

"Marsjanin": Polacy stworzyli klip promujący do nowego filmu Ridleya ScottaŹródło: mat. dystrybutora
d430ytv

Grupa Polaków, wśród nich Michał Misiński, stworzyła klip promujący do filmu Ridleya Scotta *"Marsjanin" z Mattem Damonem w roli głównej. Amerykańska produkcja, łącząca cechy kina akcji i science-fiction, trafi do polskich kin 2 października. Zwiastun jest dostępny w sieci.*

Jest utrzymany w konwencji popularnego w USA serialu popularnonaukowego "Kosmos", którego gospodarzem jest Neil DeGrasse Tyson.

W realizację ponad trzyminutowego klipu (pt. "Our Greatest Adventure"), mającego wprowadzić widzów w tematykę "Marsjanina", zaangażowana była polska firma Juice.

d430ytv

Nie jest to główny trailer zapowiadający film "Marsjanin", lecz materiał promocyjny towarzyszący filmowi.

Stworzony został miniodcinek programu prowadzonego przez Tysona, w którym opowiada on o niebezpieczeństwach oraz potencjalnych zyskach misji statku Hermes na Marsa.

Za reżyserię filmuku odpowiadali Ash Thorp i Chris Eyerman. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był natomiast Michał Misiński, a efekty specjalne nadzorował Jakub Knapik - obaj z Juice.

Polska firma odpowiedzialna była za wykreowanie niemal wszystkiego, co widać na ekranie. Poza nagraniami z udziałem Tysona, w warszawskim studiu Juice stworzone zostały m.in.: seria ujęć z mgławicą kosmiczną otaczającą prowadzącego oraz graficzny Układ Słoneczny, pokazujący drogę, którą muszą przebyć astronauci z Ziemi na Marsa.

Producentka widea, Natalia Lasota z firmy Juice, pytana przez PAP, jak doszło do tego, że do tworzenia klipu towarzyszącego nowemu filmowi brytyjskiego mistrza kina zaproszono Polaków, tłumaczyła, że "do współpracy doszło dzięki osobistej znajomości Michała Misińskiego i reżysera Asha Thorpa".

d430ytv

"Obaj współpracowali wcześniej przy wielkim międzynarodowym projekcie +Ghost in the Shell+, będącym przygotowaniem do stworzenia remake'u kultowej anime wyreżyserowanej przez Mamoru Oshii" - opowiadała PAP Lasota.

"Kiedy Ash Thorp zaczął współpracę z Ridleyem Scottem przy "Marsjaninie", od razu pomyślał o Michale Misińskim i Juice, jako partnerach do tego projektu" - tłumaczyła producentka.

"Marsjanin", film produkcji amerykańskiej (oryg. "The Martian"), to opowieść o losach kosmicznego rozbitka, walczącego o przetrwanie na czerwonej planecie. Astronauta Mark Watney (w jego roli Matt Damon) był członkiem załogowej misji na Marsa. Gdy na powierzchni planety rozpętała się straszliwa burza, jego towarzysze przystąpili do ewakuacji. Watney, uznany za zmarłego, pozostał na Marsie.

Kiedy mężczyzna odzyskuje przytomność, okazuje się, że jest sam. Musi zrobić wszystko, aby przetrwać oraz powiadomić NASA, że czeka na ratunek.

Brytyjski reżyser Ridley Scott ma w dorobku ponad 30 filmów, m.in.: "Obcego - ósmego pasażera Nostromo", "Łowcę androidów", "Gladiatora", "Helikopter w ogniu" (ze zdjęciami Sławomira Idziaka) i "Prometeusza".

d430ytv

Juice to studio produkcyjne i postprodukcyjne zajmujące się animacją, designem oraz produkcją filmów fabularnych i m.in. reklam. Powstało w 2006 r., ma siedziby w Warszawie (siedziba główna), Wrocławiu, Hamburgu i Tokio.

d430ytv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d430ytv