Michał Oleszczyk nie będzie już dyrektorem artystycznym festiwalu w Gdyni. Jego kadencja nie została przedłużona

- Właśnie zostałem poinformowany telefonicznie, że decyzją Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Filmowego w Gdyni moja kadencja jako dyrektora artystycznego Festiwalu nie została przedłużona - napisał na Facebooku Michał Oleszczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Oleszczyk
Michał Oleszczyk (East News)
WP

- Gratuluję Leszkowi Kopciowi objęcia potrójnej funkcji dyrektora festiwalu, dyrektora programowego Festiwalu i dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, prezentującej filmy w Konkursie Młodego Kina - napisał krytyk, dziękując jednocześnie swoim współpracownikom.

Funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni Oleszczyk pełnił od 2013 roku. Kiedy w sierpniu ubiegłego roku minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w oficjalnym liście wytknął mu brak w Konkursie Głównym "Historii Roja", Oleszczyk ogłosił, że rezygnuje z szefowania imprezie. W sieci wybuchła dyskusja, w której wziął udział m.in. Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „wSieci" (więcej TUTAJ). Ostatecznie Oleszczyk wycofał się ze swojej deklaracji, choć zaapelował o zmiany w regulaminie festiwalu.

WP

Michał Oleszczyk (ur. 1982) publikuje m.in. w magazynie "Kino", "Tygodniku Powszechnym", "Przekroju", "Fandor" czy "RogerEbert.com". Działa w organizacji Polish Filmmakers NYC, promującej kino polskie w Nowym Jorku. W latach 2011-2013 przygotowywał program festiwalu filmowego Off Plus Camera w Krakowie, którego był też rzecznikiem. W 2012 r. otrzymał Nagrodę PISF w kategorii krytyka filmowa. Obecnie jest również pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP