Trwa ładowanie...

''Mistrz'' po polsku! [wideo]

''Mistrz'' po polsku! [wideo]Źródło: Gutek Film
dfc7b9g
dfc7b9g

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego polskiego zwiastuna filmu „Mistrz”.

Uznawany przez światową krytykę za najpoważniejszego kandydata do przyszłorocznych Oscarów najnowszy film Paula Thomasa Andersona, twórcy "Magnolii" i "Aż poleje się krew", to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix).

„Mistrz” to inspirowany życiem L. Rona Hubbarda, założyciela Kościoła scjentologicznego obraz narodzin jednego z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych kultów. Z tego powodu budzi gorące reakcje, a premierę filmu próbowali zablokować scjentolodzy.

Po zakończeniu II wojny światowej trzydziestoletni Freddie Quell (Joaquin Phoenix) nie może się odnaleźć. Ciągle wchodzi w konflikty z prawem, nie potrafi wrócić do dziewczyny, którą kochał, ani utrzymać żadnej stałej pracy. Pewnej nocy przez pomyłkę trafia na pokład statku płynącego z San Francisco do Nowego Jorku. Właścicielem okrętu jest charyzmatyczny pisarz i filozof (Philip Seymour Hoffman), mający ambicje stworzenia nowej religii i odkrycia przed ludzkością zagadki istnienia.

dfc7b9g

Choć obaj są skrajnie różni, a ich spotkanie zupełnie przypadkowe, Freddie szybko staje się prawą ręką Mistrza, którego kult w bogatych nowojorskich kręgach rośnie z dnia na dzień. Wkrótce Freddie bezwarunkowo akceptuje swojego mentora. Czy posłuszeństwo i uwielbienie mają granice? Czy za wyjątkowym zaufaniem, jakim Mistrz obdarza Freddiego, nie kryje się ukryty cel?

„Mistrz”, wybitne filmowe dzieło z niezwykłą muzyką skomponowaną przez Jonny'ego Greenwooda z Radiohead, to opowieść o pragnieniu władzy i miłości, a także o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za sensem istnienia.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 16 listopada.

dfc7b9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfc7b9g