Trwa ładowanie...

Mocny wpis w obronie artystów. Nie gryzie się w język

Gorąca dyskusja wokół akcji zaszczepienia znanych osób trwa. Głos zabierają przedstawiciele kultury i polityki, po każdej ze stron politycznej sceny. Ostry komentarz zamieścił Dawid Ogrodnik.

Share
Dawid Ogrodnik stanął w obronie przyjaciół z branży
Dawid Ogrodnik stanął w obronie przyjaciół z branżyŹródło: AKPA
d3vit9j

Temperatura wokół sprawy zaszczepionych artystów wciąż rośnie. Cel miał być szczytny, a akcja miała się przyczynić do promowania szczepień na COVID-19, tymczasem efekt jest zgoła odwrotny. Na artystów, którzy wzięli udział w akcji, sypią się gromy. Gęsto się tłumaczą i podkreślają, że nie mieli złych zamiarów.

Tymczasem sprawa odkryta przez studentów WUM-u jest wciąż mocno niejasna. Akcja rzekomo miała być inicjatywą uczelni, ta jednak się odcina i bada sprawę. Promocja miałaby dobry wpływ na frekwencję narodowego szczepienia, jednak rządzący nie tylko się odcinają, ale i ostro krytykują.

Krzysztof Skiba o sytuacji artystów w czasie pandemii: "Odmrożono jedną nogę i to nie w całości"

"Informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością, to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym" – powiedział PAP Mateusz Morawiecki.

d3vit9j

Słowa premiera dolały oliwy do ognia. Wzburzenia nie kryje m.in. Dawid Ogrodnik. Aktor w niemniej ostrych słowach postanowił skomentować sprawę i zwrócił się bezpośrednio do Morawieckiego.

"Panie hipokryto, proszę się zastanowić, z ilu przywilejów korzysta Pan na co dzień, od przywiezienia d**y z pracy i do pracy, darmowych hotelach, niepłaceniu mandatów i ciągle zasłanianie się immunitetem poselskim" - zaczął Ogrodnik.

"Najpierw namawiacie moich znajomych do wzięcia udziału w akcji promocyjnej, bo są znani i szanowani, którzy są w grupie ryzyka i również mają prawo bać się o swoje zdrowie, a następnie używacie tego jak haniebny argument przeciw, mówiąc o lepszych i gorszych Polakach! Witamy w komunie 2021 r.! Premierzy wielu krajów szczepią się poza kolejnością właśnie w akcji promocji szczepień, więc jedyni, którzy szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień, jest Pan i Pana partia!" - stwierdził aktor na Instagramie.

Wpis Dawida Ogrodnika niedługo po publikacji zniknął z Instagrama.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vit9j

Podziel się opinią

Share
d3vit9j
d3vit9j