Trwa ładowanie...

''Mój przyjaciel delfin'' już na DVD!

Share
''Mój przyjaciel delfin'' już na DVD!
Źródło: Galapagos Films
d1yfgf3

Mój przyjaciel delfin” to wspaniały film familijny, który zaraz po premierze został okrzyknięty przez amerykańskich krytyków arcydziełem gatunku. Piękna opowieść o przyjaźni nastolatka i delfina zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 17 lutego!

Mimo iż my żyjemy na lądzie a one w wodzie, ludzi i delfiny od zawsze łączy wyjątkowa więź. – Kiedy patrzysz na delfina wiesz, że nasze gatunki wiele łączy. W ich oczach widać inteligencję, patrząc w nie czujesz się jakbyś patrzył w oczy drugiego człowieka. Pracując nad tym filmem czułem się tak praktycznie bez przerwy – wspomina odtwórca jednej z głównych ról Harry Connick Jr.

„Mój przyjaciel delfin” opowiada o tym, że zarówno ludzie jak i delfiny są częścią czegoś większego, rzeczywistości która przekracza granice gatunków. Wierzę, że ten film przedstawia tę ideę w sposób ciekawy i niepozbawiony humoru – dodaje reżyser Charles Martin Smith.

d1yfgf3

Historię opowiedzianą w filmie „Mój przyjaciel delfin” napisało życie. W grudniu 2005 roku jeden z rybaków na Florydzie znalazł młodego delfina, którego zaplątał się w pułapkę na kraby prawie odrywając sobie ogon. Poważnie ranny ssak został przewieziony do Clearwater Marine Aquarium, gdzie został poddany amputacji ogona. Szanse na jego ocalenie były minimalne, ale opiekujący się delfinem ludzie nie zamierzali się poddawać. Dzięki stworzeniu wyjątkowej protezy Winter – jak w międzyczasie nazwano rannego delfina – mogła wrócić do oceanu i wieść dalej normalne życie w naturalnym otoczeniu.

Tą wzruszającą historią najpierw zainteresowały się media, a później filmowcy, wśród nich producent filmu, który o historii Winter dowiedział się z jednego z porannych programów w amerykańskiej telewizji. – Ta opowieść sprawiła, że na chwilę zapomniałem o całym świecie. Od razu też wiedziałem, że jest to materiał na wspaniały film familijny dla widzów w każdym wieku – mówi Ingber.

Zdjęcia do „Mój przyjaciel delfin” prawie w całości powstały na Florydzie. Oprócz Clearwater Marine Aquarium filmowcy pracowali również na terenie Admiral Farragut Academy, w parku krajobrazowym Honeymoon Island State Park, miasteczku Tarpon Springs oraz w studiach lokalnej telewizji Bay News 9.

Na ekrany amerykańskich kin film wszedł 23 września 2011 roku zbierając doskonałe recenzje krytyków. W pierwszy weekend wpływy ze sprzedaży biletów w kinach przekroczyły 19 milionów dolarów, zaledwie 350 000 dolarów mniej niż debiutujący tego samego dnia na ekranach sportowy dramat „Moneyball” z Bradem Pittem w roli głównej.

d1yfgf3

Film „Mój przyjaciel delfin” na DVD w sklepach zadebiutuje już 17 lutego 2012 r., a kilka dni wczesniej pojawi się już w wypożyczalniach. Na płycie obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

- Ormie – Ciasteczkowy potwór: oryginalna animowana krótkometrażówka
- Winter spotyka Panamę
- Gagi z planu – sceny dodatkowe

d1yfgf3

Podziel się opinią

Share
d1yfgf3
d1yfgf3