Trwa ładowanie...
d4g3eot
Aktualności

Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie po raz pierwszy w Giżycku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie po raz pierwszy w Giżycku
(Jerzy Ledziński)
d4g3eot

Festiwal Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane w tym roku zawitał po raz pierwszy do Giżycka. Tym samym żeglarska stolica Polski dołączyła do dwóch największych wakacyjnych kurortów – Sopotu i Zakopanego, gdzie przez całe wakacje widzowie oglądają filmy z całego świata. Wszystkie pokazy są bezpłatne. Dzięki temu tegoroczne lato pełne kina dotarło nad morze, w góry i na Mazury. Projekcje festiwalowe w Giżycku odbywają się we wszystkie środy i czwartki wakacji w ramach festiwalowych dni tematycznych: cyklu "Środy z Orange i mega hitem" oraz czwartków "Made in Poland".

W odnowionej Ekomarinie, tuż nad brzegiem jeziora Niegocin, w środę 8 lipca Burmistrz Miasta Giżycko Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Paweł Adamski, prezes Outdoor Cinema uroczyście zainaugurowali projekcje festiwalu Orange Kino Letnie w Giżycku. Gospodarzem wieczoru był znany dziennikarz i podróżnik Marcin Meller, który na czerwonym dywanie witał tłumnie zgromadzoną publiczność. Pierwszy pokaz uświetnili swoją obecnością: wielka gwiazda filmowa i teatralna Katarzyna Figura oraz aktor Rafał Zawierucha, którego pamiętamy z jego świetnej roli w mega produkcji „Bogowie”. W każdą środę i czwartek wakacji, plenerowe projekcje filmowe, będą dostępne nie tylko dla widzów siedzących wygodnie na leżakach ale również dla cumujących w marinie żeglarzy. To pierwsze takie kino w Polsce, gdzie filmy można oglądać również z jeziora.

(fot. Jerzy Ledziński)

d4g3eot

Dodatkową atrakcją uroczystego otwarcia był pokaz akrobacji na flyboardzie, urządzeniu służącym do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych, pozwalającego na unoszenie się na wysokości do 15 metrów nad wodą. Show wypadł bardzo filmowo, przypominając wyczyny kaskaderskie znane z największych superprodukcji. Zachwycony Marcin Meller nazwał widowisko „giżycką odpowiedzią na Spider Mana”, co publiczność przyjęła gromkimi oklaskami.

Podczas inauguracyjnego wieczoru pokazano film z cyklu środy „Z Orange i mega hitem” pod tytułem „Locke” z genialnym Tomem Hardy. W kolejne środy wakacji widzowie obejrzą najgłośniejsze hollywoodzkie produkcje ostatnich lat: „Wilk z Wall Street”, „American Hustle” oraz „Witaj w klubie”. W czwartki w cyklu „Made in Poland” na ekranie pojawią się najnowsze polskie filmy, takie jak „Ida”, laureatka tegorocznego Oscara, czy superprodukcja „Miasto 44”. W pierwszy filmowy czwartek w Giżycku zapraszamy na pokaz filmu „Mój rower” z Arturem Żmijewskim, tegorocznym laureatem nagrody festiwalowej Diamentowego Klapsa Filmowego. Giżycko jest świetnie przygotowane również na niesprzyjające warunki atmosferyczne, nawet przy ulewnych deszczach i dużym wietrze projekcje filmowe będą się odbywały w sali konferencyjnej w Ekomarinie, która jest stanowi rezerwę pogodową kina.

Równolegle w Zakopanem, w czwartek 9 lipca na terenie ogrodu Hotelu Art & Spa Zakopane wybudowanego w 1912 roku, odbędzie się pierwszy pokaz z cyklu „Z miłości do kina” realizowanego przy współpracy z Filmoteką Narodową. Wśród odnalezionych cudem pereł kinematografii dwudziestolecia międzywojennego znalazł się film „Sportowiec mimo woli” z kreacjami Adolfa Dymszy i Iny Benity, który publiczność będzie miała okazję obejrzeć w czwartkowy wieczór.

(fot. Jerzy Ledziński)

d4g3eot

Wstęp na wszystkie pokazy festiwalu jest wolny.

Pełen repertuar oraz szczegółowy program festiwalu ze wszystkimi atrakcjami znajduje się na stronie www.orangekinoletnie.wp.pl oraz w specjalnej aplikacji mobilnej dostępnej w App Store i Google Play.

(fot. Jerzy Ledziński)

d4g3eot

Podziel się opinią

Share

d4g3eot

d4g3eot