Trwa ładowanie...

Najlepsza rola Steve’a Carella – "Mój piękny syn" w kinach 4 stycznia!

Nominowany do Oscara za film "Foxcatcher" i znany z serialu "Biuro” Steve Carell w "Moim pięknym synu" tworzy jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najlepsza rola Steve’a Carella – "Mój piękny syn" w kinach 4 stycznia!Źródło: Materiały prasowe
diftavn
diftavn

Jak stwierdza recenzent The Wrap, "dramatyczny talent Carella już od dawna nie jest niespodzianką, ale jego rola w filmie 'Mój piękny syn' jest absolutnie nadzwyczajna". Początek roku w polskich kinach będzie zdecydowanie należał do Carella, który pojawi się aż w trzech filmach: "Mój piękny syn", "Vice" i "Witajcie w Marwen".

Rzesze fanów zawdzięcza roli Michaela Scotta w serialu "Biuro" – to ona przyniosła mu Złoty Glob dla najlepszego aktora serialowego – oraz popularnym komediom, jak "40-letni prawiczek" czy "Big Short". Ale nominację do Oscara otrzymał za poruszającą kreację w filmie "Foxcatcher" Bennetta Millera.

Carell wspomina, że początkowo wahał się przed przyjęciem roli Davida Sheffa – ojca, który próbuje uchronić swojego nastoletniego syna przed uzależnieniem. Film jest oparty na wspomnieniach Davida i jego syna Nica, które stały się bestsellerami New Tork Timesa. "Bałem się, że to będzie hollywoodzka historia, która nie pokaże, jak było naprawdę” – przyznaje Carell. "Ale kiedy zobaczyłem scenariusz, wiedziałem, że będzie inaczej. Był zupełnie szczery. Nie było w nim bohaterów ani złoczyńców. To było samo życie".

Carell spotkał się z pierwowzorem swojej postaci, Davidem Sheffem, ale podkreśla, że nie chciał, żeby tamten poczuł się, jak część jakiegoś eksperymentu naukowego. Chciał go po prostu poznać, żeby zrozumieć, przez co przeszedł. "Uważam, że to, co zrobił David – fakt, że zdecydował się podzielić swoją historią ze światem – było z jego strony niesamowicie odważne. Przeczytałem jego książkę i to pisanie jest organiczne, płynie prosto serca". David Sheff mówi, że był zaszczycony faktem, że Carell chce wziąć udział w filmie.

diftavn

"To film, który stawia wiele ważnych pytań" – zauważa Carell. "Ale nie stara się na nie wszystkie odpowiadać. David kocha swoją rodzinę ponad wszystko. Niczego nie pragnie bardziej, niż się nimi zaopiekować". Aktor podkreśla, że jako ojciec dwójki nastolatków miał do tej historii szczególnie osobiste podejście. "Dobrze to znam. Twoje dzieci rodzą się i potem już nigdy nie przestajesz się o nie martwić!" – przyznaje.

"Mój piękny syn" to historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

diftavn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diftavn