Trwa ładowanie...
marilyn monroe
14-05-2010 03:03

Naomi Watts z twarzą Marilyn Monroe

Naomi Watts z twarzą Marilyn MonroeŹródło: megafon.pl
d6nphfh
d6nphfh

Naomi Watts zagra Marilyn Monroe w adaptacji biograficznej książki "Blondynka" autorstwa Joyce Carol Oates.

Literackie dzieło stanowi zbeletryzowany portret gwiazdy. Autorka z sympatią bada życie wewnętrzne kobiety, której przeznaczeniem było stać się największą legendą Hollywood i najsłynniejszym symbolem seksu XX wieku.

Za reżyserię odpowiadać będzie Andrew Dominik. Zamierza on przedstawić Marilyn Monroe jako "główną bohaterkę bajki, dziecko zagubione w lasach Hollywood". Zdjęcia ruszyć mają na początku 2011 roku.

Marilyn Monroe urodziła się jako Norma Jeane Mortenson. Wychowywała się w rodzinach zastępczych i sierocińcu. Karierę zaczynała jako modelka, dopóki na jednym z pokazów nie zauważył jej Howard Hughes, szefa studia filmowego RKO. Po kilku nieudanych próbach aktorskich znów zajęła się modelingiem. Pozowała także nago do zdjęć, które ukazały się po kilku latach w pierwszym numerze "Playboya" z 1953 roku. W latach 50. wróciła do filmu, przełom nastąpił wraz obrazem "Mężczyźni wolą blondynki". Kolejne filmy z jej udziałem to "Słomiany wdowiec", "Książę i aktoreczka", "Pół żartem, pół serio" czy "Skłóceni z życiem".

d6nphfh

Wielkie emocje wzbudzało jej życie prywatne - problemy z alkoholem i lekami, depresje oraz kolejne małżeństwa i romanse. Monroe związana była m. in. z baseballistą Joe DiMaggio, dramaturgiem Arthurem Millerem a także z prezydentem Johnem F. Kennedym oraz jego bratem, Robertem F. Kennedym. 5 sierpnia 1962 znaleziono ją martwą w swym domu w Brentwood w Los Angeles, nagą na łóżku ze słuchawką telefoniczną w dłoni. Za oficjalną przyczynę zgonu podano przedawkowanie środków nasennych, choć nadal nie wyjaśniono tajemniczych okoliczności jej śmierci. Miała 56 lat.

Dorobek Naomi Watts zamyka rola w dramacie "Fair Game" Douga Limana.

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d6nphfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6nphfh