Trwa ładowanie...
d3hafb7

Natalia Kukulska

Najnowsze informacje
3.7
(233 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d3hafb7

Natalia Kukulska to polska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i producent muzyczna. Wkroczyła do show biznesu za sprawą rodziców i wydała debiutancki album "Natalia" w wieku niespełna dziesięciu lat. W tym samym roku zaliczyła również swój debiut aktorski występując w filmie "Pan samochodzik i niesamowity dwór". W późniejszych latach użyczała swojego głosu w dubbingu filmów animowanych i gier, a swoją karierę ukierunkowała na muzykę, wydając kolejne albumy i single.

Natalia Kukulska – życiorys

Natalia Kukulska, urodzona jako Natalia Maria Kukulska, przyszła na świat 3 marca 1976 roku w Warszawie. Jej rodzicami są piosenkarka Anna Jantar i kompozytor Jarosław Kukulski. Artystka ma przyrodniego brata Piotra, syna Jarosława Kukulskiego i Moniki Borys. Natalia Kukulska ukończyła podstawową szkołę muzyczną i Menadżersko-Artystyczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. Później studiowała na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Natalia Kukulska od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką i sztuką. W wieku siedmiu lat zaczęła śpiewać profesjonalnie, a kilka lat później nagrała swój debiutancki album "Natalia", z którego zaprezentowała hitowe utwory "Puszek Okruszek" czy "Co powie tata". W tym samym roku wystąpiła również w polskim filmie młodzieżowym "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", w którym wcieliła się w epizodyczną rolę dziewczynki śpiewającej w przedstawieniu. Natalia skupiła się jednak na muzyce i dalszym rozwoju wokalnym.

Natalia Kukulska – muzyka

Natalia Kukulska zadebiutowała albumem "Natalia", który pomógł jej przebić się już jako dziecko do muzycznego show biznesu. Rok po premierze krążka, swoją premierę miało wydawnictwo "Bajki Natalki", które było albumem muzycznym dla dzieci nagranym w postaci dwóch bajek ("Żabbing" i "Pan Koń") autorstwa Jerzego Dąbrowskiego. Jedenastoletnia wtedy Natalia Kukulska była główną i tytułową wykonawczynią tego dzieła, a swoich głosów użyczyli również popularni aktorzy tacy jak Irena Kwiatkowska czy Jan Kobuszewski.

W 1996 roku Natalia Kukulska wkroczyła w pełnoletność i zaprezentowała swój pierwszy dorosły album "Światło", z którego wydała takie single jak "Dłoń" czy "Piosenka światłoczuła". Na przestrzeni lat, artystka wydała szereg krążków studyjnych nagranych w różnych stylach muzycznych. Ma również na swoim koncie współpracę z wieloma artystami i muzykami, w tym album "CoMix" nagrany wspólnie ze swoim mężem Michałem Dąbrówką. Wieloletnia kariera artystki przyniosła jej również hity znane polskim słuchaczom, takie jak "Puszek okruszek", "Im więcej ciebie tym mniej", "Wierność jest nudna” czy "Sexi flexi".

Natalia Kukulska – filmy i dubbing

Natalia Kukulska pomimo swojej kariery muzycznej ma również swój wkład w kinematografię. Jej debiutem filmowym była epizodyczna rola w polskim filmie młodzieżowym "Pan samochodzik i niesamowity dwór", w którym wcieliła się w rolę dziewczynki śpiewającej w przedstawieniu. W późniejszym czasie wokalistka użyczała w swojego głosu w kilku produkcjach animowanych oraz nagrywała piosenki na ich potrzeby. Wśród nich można wymienić między innymi amerykańskie filmy animowane "Herkules" czy "Magiczny miecz – Legenda Camelotu".

W kolejnych latach role Natalii Kukulskiej ograniczyły się głównie do dubbingu i nagrań muzycznych na potrzeby filmów. Wokalistka użyczyła swojego głosu do polsko-fińskiego filmu animowanego "Magiczna zima Muminków" oraz do gry komputerowej "Hokus Pokus Różowa Pantera", gdzie również zaśpiewała stworzoną specjalnie na potrzeby produkcji piosenkę "Smoki z Komodo". Pod koniec 2010 roku nagrała utwór "Wierność jest nudna" na potrzeby filmu "Och Karol 2". Wokalistka wzięła również udział w kilku reklamach telewizyjnych oraz kampaniach społecznych.

Natalia Kukulska – życie prywatne

Natalia Kukulska urodziła się w Warszawie jako Natalia Maria Kukulska. Jest starszą przyrodnią siostrą Piotra Kukulskiego. Rodzicami Natalii Kukulskiej są Jarosław Kukulski oraz Anna Jantar, która zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 roku. Natalia Kukulska w 2000 roku, po dziesięcioletniej znajomości, wyszła za mąż za perkusistę Michała Dąbrówkę. Para doczekała się trójki dzieci – syna Jana urodzonego w czerwcu 2000 roku oraz dwóch córek, Anny (2005) oraz Laury (2017).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hafb7
d3hafb7
d3hafb7