Trwa ładowanie...

Nędzna piosenka z zaginionego skeczu Monty Pythona

Nędzna piosenka z zaginionego skeczu Monty Pythona
d1ksj6w
d1ksj6w

Do sieci trafiła nowa piosenka trupy Monty Pythona, która pochodzi z nigdy wcześniej nie publikowanego skeczu.

Po "The Silly Walks Song" ("Piosenka o głupich krokach"), legendarni komicy opublikowali "Lousy Song" ("Nędzna piosenka"). W nagraniu pojawiają się Eric Idle i nieżyjący już Graham Chapman.

- To jedyny całkowicie improwizowany skecz, jaki pamiętam - wspomina Idle. - Graham wszedł do studia, kiedy słuchałem nagranej właśnie piosenki. Myślę, że wyszło bardzo zabawnie.

W wideo, które powstało jako swoisty teledysk do utworu, możemy oglądać kilkunastu Brytyjczyków odsłuchujących go na słuchawkach. Ich reakcje bardzo współgrają z tytułem piosenki oraz komentarzami Chapmana, którego głos nałożony jest na tekst śpiewany przez Erica Idle.

Utworu możecie odsłuchać poniżej:

Utwór zapowiada reedycję płyty "Monty Python Sings". W zestawie pod zmodyfikowanym tytułem "Monty Python Sings (Again)" znajdzie się pięć dodatkowych piosenek. Kompilacja oryginalnie ukazała się w 1989 roku.

d1ksj6w

W lipcu trupa da w Londynie serię występów, na które bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie (źródła podają czas 43,5 sekundy). Ostatni show, z 20 lipca, będzie pokazywany jako "The Last Night of Monty Python" w 450 kinach w Wielkiej Brytanii i 1500 na całym świecie.

Monty Python to legendarna grupa komediowa założona pod koniec lat 60. W skład zespołu wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Największym sukcesem komików był ich autorski serial "Latający Cyrk Monty Pythona", emitowany w stacji BBC od 1969 do 1974 roku.

Grupa nakręciła też cztery pełnometrażowe filmy, m.in. "Żywot Briana" (1979) i "Sens życia według Monty Pythona" (1983).

d1ksj6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksj6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj