Trwa ładowanie...
d1hak6b
Megafon.pl
Aktualności

Neill Blomkamp obiecuje "Dystrykt 10"

Neill Blomkamp przyznał, że planuje nakręcić sequel swego przełomowego dzieła "Dystrykt 9". Nie wiadomo jednak, kiedy obraz może powstać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Dystrykt 9"
Kadr z filmu "Dystrykt 9" (Wikimedia Commons CC0)
d1hak6b

Przypomnijmy, że "Dystrykt 9" opowiada o kolonii obcych założonej w Johannesburgu. W obrazie zagrali Robert Hobbs, Jason Cope, Sharlto Copley i Nathalie Boltt.

- Jeśli chodzi o "Dystrykt 10" jestem jak najbardziej na tak - przyznał reżyser. - Chcę wrócić do tego świata i opowiedzieć resztę historii z Wikusem i Christopherem. Problem w tym, że obecnie jestem zajęty wieloma innymi projektami, mam dużo różnych pomysłów, nad którymi chcę pracować i które chcę dokończyć. Poza tym, muszę mieć dobry powód, żeby nakręcić "Dystrykt 10". Pierwszy film bazował na moich doświadczeniach z dorastania w RPA. Muszę mieć pewność, że w kolejnym też będzie na to miejsce.

Neill Blomkamp obecnie realizuje krótkometrażówki sygnowane Oats Studios. Mają one nie tylko zabawić widzów, ale - być może - otworzyć drogę dla kolejnego projektu twórcy. Razem z filmami przedstawiana jest informacja na temat tego, jak można wspierać ich dalszy rozwój. Najnowszą z nich, "Zygote" z Dakotą Fanning w roli głównej, można obejrzeć tutaj:

Filmowiec ma na koncie także dzieła "Elizjum" oraz "Chappie".

d1hak6b

Podziel się opinią

Share

d1hak6b

d1hak6b