Trwa ładowanie...

Netflix: Co można obejrzeć po polsku?

Netflix: Co można obejrzeć po polsku?Źródło: Netflix
d3nqsn5
d3nqsn5

Światowy gigant w dziedzinie streamowania filmów i seriali wreszcie udostępnił swoją kolekcję polskim widzom. Na dobry początek Netflix zachęca do wypróbowania swojej oferty przez miesiąc za darmo. Sprawdzamy, co może dzisiaj obejrzeć polski użytkownik i ile tak naprawdę filmów i seriali posiada polskiego lektora lub napisy.

Netflix na polskim rynku był pożądany przez wielu widzów, którzy znali renomę amerykańskiej usługi, bogate zbiory filmów i seriali, wygodę użytkowania na rozmaitych urządzeniach (telefonach, smart TV, laptopach etc.). Niestety w obecnym kształcie polska wersja tej platformy jest zaledwie namiastką amerykańskiego standardu, o czym szerzej pisze redakcja tech.wp.pl (sprawdź, jak założyć konto)
. Krótko mówiąc, lista dostępnych filmów i seriali jest okrojona, a tych z polskim lektorem lub napisami jest jak na lekarstwo.

(źródło: Netflix.com)

Czy mimo to warto dać szansę Netfliksowi i założyć darmowe konto na 30 dni? Zdecydowanie tak. W tym czasie można obejrzeć trzy sezony „Orange is a New Black”, komediodramat oparty na faktach, opowiadający o życiu kobiet w amerykańskim zakładzie karnym. W rolach głównych m.in. Laura Prepon („Różowe lata 70.”) i Jason Biggs („American Pie”).

d3nqsn5

Seriale „Daredevil” i „Jessica Jones” (każdy z jednym sezonem) to doskonałe propozycje dla fanów komiksowych superbohaterów, ukazanych subtelniej niż w widowiskach typu „Avengers”. Oba seriale cieszą się dużą popularnością w rozmaitych rankingach i podobnie jak nawiązujące do świata Batmana „Gotham”, są do obejrzenia zarówno z polskimi napisami jak i lektorem.

(na zdj. "Penny Dreadful", Showtime)

Do ciekawych propozycji można też zaliczyć utrzymane w klimacie horroru „Dom grozy/Penny Dreadful” (jeden sezon z polskim lektorem i napisami - przeczytaj naszą recenzję)
, detektywistyczno-kryminalną „Czarną listę/The Blacklist” (dwa sezony) z Jamesem Spaderem w roli głównej oraz gangsterski serial „Peaky Blinders” (jeden sezon), którego akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii po zakończeniu pierwszej wojny światowej.

Netflix to oczywiście nie tylko seriale i na platformie znajdziemy również wiele produkcji długometrażowych. Od klasycznych obrazów pokroju „Ojciec chrzestny” czy „Grease”, przez „Batmany” Nolana, aż po nowości. Niestety filmy z polskimi napisami lub lektorem to w tym momencie kropla w netfliksowym morzu. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas darmowego miesiąca?

d3nqsn5

Chociażby na nagrodzony trzema Oscarami film „Zabić drozda” z 1962 roku z fenomenalną rolą Gregory'ego Pecka. Zwolennicy nieco innego rodzaju rozrywki być może skuszą się na obejrzenie dwóch części „Sharknado”. Z zeszłorocznych nowości warto obejrzeć „Aloha/Witamy na Hawajach” z Bradleyem Cooperem i Emmą Stone i dokument „The Nightmare”, traktujący o zjawisku paraliżu sennego. Poza tym polski Netflix oferuje kilkanaście pełnometrażowych animacji w polskiej wersji językowej, co z pewnością niejeden rodzic uzna za plus. Wśród aktualnie dostępnych tytułów znalazły się między innymi trzy części „Shreka”, „Rybki z ferajny”, „Skok przez płot”, „Kung fu Panda” czy filmy z serii „Madagaskar”.

Naliczone przeze nas 87. filmów i seriali z polskimi napisami/lektorem to oczywiście niewielka część oferty, jaką Netflix zapewnił Polakom. I jeśli język angielski nie jest dla kogoś przeszkodą, to znajdzie tu o w wiele więcej filmów i seriali godnych uwagi. Według rozmaitych doniesień sytuacja polskiego widza ma się wkrótce poprawić, dzięki czemu coraz więcej tytułów dane nam będzie obejrzeć w ojczystym języku. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, ale najważniejsze, że pierwszy krok został już postawiony.

d3nqsn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqsn5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj