Trwa ładowanie...

Nick Cave i Warren Ellis prezentują muzykę do filmu "Loin Des Hommes"

Share
Nick Cave i Warren Ellis prezentują muzykę do filmu "Loin Des Hommes"
dmhzpg9

18 maja w naszych sklepach pojawi się najnowsza ścieżka dźwiękowa stworzona przez Nicka Cave'a i Warrena Ellisa. Soundtrack powstał do filmu Davida Olehoffena "Loin Des Hommes" ("Ze mną nie zginiesz").

"Loin Des Hommes" to potrójny zdobywca nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (2014), w którym występują Viggo Mortensen i Reda Kateb. Film, który powstał na podstawie noweli Alberta Camus, to mocna historia opowiadająca o lojalności i przemocy kolonialistów podczas wojny Algierii o niepodległość. Dzieło opatrzone polskim tytułem "Ze mną nie zginiesz" trafi do polskich kin w drugiej połowie roku 2015.

Jest to jeden z najbardziej emocjonujących i eksperymentalnych soundtracków duetu. Według Cave'a, odkrycie kolekcji loopów skrzypiec, zbieranych przez Ellisa było momentem przełomowym. - To okazało się świetnym sposobem pisania muzyki, ponieważ nie trzeba było zaczynać od zera - opowiada muzyk. - Warren włączał loop, który tworzył atmosferę i od razu mogliśmy z tym pracować. Dodawać akordy pianina i tworzyć coś w bardzo przyjemny i prosty sposób.

Cave i Ellis mają już na koncie ścieżki muzyczne do filmów "Propozycja", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" i "Droga".

dmhzpg9

Podziel się opinią

Share
dmhzpg9
dmhzpg9