Trwa ładowanie...
d2yclie

Nie żyje aktorka Disneya. Miała zaledwie 15 lat. "Bardzo cierpiała"

W wieku 15 lat zmarła Nikita Pearl Waligwa. Była ugandyjską aktorką, która w 2016 r. pojawiła się w disnejowskim filmie "Queen of Katwe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nikita Pearl Waligwa zmarła w wieku 15 lat. Czekała na kolejną operację
Nikita Pearl Waligwa zmarła w wieku 15 lat. Czekała na kolejną operację (Facebook.com)
d2yclie

Tragiczną informację podał ugandyjski "The Daily Monitor". Jak czytamy, w 2016 r. u dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu. Reżyserka filmu "Queen of Katwe", w którym zagrała też znana z "Czarnej Pantery" Lupita Nyong'o, zorganizowała zbiórkę na leczenie dziewczynki w Indiach. W Ugandzie przeprowadzenie operacji było niemożliwe.

Rok później nastąpiła remisja, ale w 2019 r. zdiagnozowano kolejny nowotwór w mózgu nastolatki. Nikita Pearl Waligwa zmarła w sobotę wieczorem w szpitalu w miejscowości Naalya.

Z informacji "The Sun" wynika, że 15-latka czekała na kolejną operację. W rozmowie z brytyjskim tabloidem członek rodziny zmarłej przyznał, że przed śmiercią bardzo cierpiała. "Jej mózg był spuchnięty, a wewnątrz głowy wytworzyło się duże ciśnienie" - cytuje gazeta.

Materiały prasowe

Nikita Pearl Waligwa pojawiła się tylko w jednym filmie. Wyprodukowany przez Disneya "Queen of Katwe" opowiada o pochodzącej ze slamsów małoletniej, niezwykle uzdolnionej szachistce. Zmarła aktorka wcieliła się w przyjaciółkę głównej bohaterki. Film okazał się wielkim sukcesem, zdobywając przy okazji wysokie noty wśród krytyków.

d2yclie

Podziel się opinią

Share

d2yclie

d2yclie