Trwa ładowanie...

"Nienawistna ósemka": Ennio Morricone po 40 latach znów pisze dla westernu

"Nienawistna ósemka": Ennio Morricone po 40 latach znów pisze dla westernuŹródło: East news
d3x22hg
d3x22hg

Muzykę do ósmego z kolei filmu Quentina Tarantino – *"Nienawistnej ósemki" (w kinach od 15 stycznia) skomponował sam mistrz Ennio Morricone, który powrócił do westernu po 40 latach.*

Wówczas zasłynął jako autor muzyki do spaghetti-westernów Sergio Leone i innych klasyków gatunku w odmianie włoskiej. By przekonać kompozytora do nawiązania współpracy, Tarantino zjawił się u niego w Rzymie, gdzie odbyli długą rozmowę. – Mój szacunek dla Tarantino bardzo wzrósł – przyznawał Włoch. – Relacje między kompozytorem a reżyserem polegają na cierpliwości i wielkim zaufaniu. Tak naprawdę kompozycja nabiera charakteru dopiero w studiu, gdy zagrają wszystkie instrumenty. Przedtem to wielka niewiadoma. Dlatego reżyser musi wierzyć w kompozytora.

W jednym z wywiadów Morricone zdradził, że widzowie usłyszą coś, czego jeszcze nie było w westernie. – Skomponowałem, jak sądzę, niezwykły temat. Użyliśmy dwóch obojów grających jednocześnie, tworząc mocne brzmienie. Jest tu zupełnie inna atmosfera niż u Leone. To brzmienie Tarantino. Obaj artyści spotkali się niedawno w Abbey Road Studios w Londynie, gdzie Tarantino, Kurt Russell i Walton Goggins byli świadkami wykonania muzyki z filmu przez Narodową Czeską Orkiestrę Symfoniczną. Dyrygował oczywiście mistrz Morricone. W Londynie powstała wersja nagrania, które będzie dostępne na płytach winylowych. Zaledwie kilka godzin po tej historycznej sesji Ennio Morricone otrzymał nominację do Złotego Globu za muzykę do "Nienawistnej ósemki".

d3x22hg

Soundtrack z filmu, oprócz fragmentów dialogu i muzyki Morricone, zawiera także piosenki: „Apple Blossom” w wykonaniu White Stripes, „Now You’re All Alone” Davida Hessa i „There Won’t Be Many Coming Home” Roya Orbisona.

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russel), znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem być może nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach.

"Nienawistna ósemka" w kinach od 15 stycznia.

d3x22hg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x22hg