Trwa ładowanie...

"Nieracjonalny mężczyzna": Woody Allen i miłosny trójkąt na amerykańskiej uczelni

Share
"Nieracjonalny mężczyzna": Woody Allen i miłosny trójkąt na amerykańskiej uczelni
Źródło: East news
d1hgg68

Mistrz kina i geniusz komedii Woody Allen powraca w formie i stylu, za jaki kochają go miliony! Do udziału w swoim najnowszym filmie - *"Nieracjonalnym mężczyźnie" – zaprosił Joaquina Phoenixa i Emmę Stone.*

- Jego magia działa za każdym razem, zaś ona ma niesamowity talent i potrafi być niebywale śmieszna – mówi reżyser.

Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody – Woody Allen, powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine” i uwielbianym przez Polaków „Co nas kręci, co nas podnieca”.

d1hgg68

„Nieracjonalny mężczyzna” to słodko-gorzka komedia z domieszką kryminału, której głównym bohaterem jest rozczarowany życiem profesor filozofii. Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest rozbity emocjonalnie i nie potrafi znaleźć sensu ani radości w swoim życiu. Czuje, że wszystko w co do tej pory się angażował – od polityki po nauczanie – jest całkowicie pozbawione znaczenia.

fot. Sabrina Lantos / 2015 Gravier Productions, Inc.

Abe podejmuje pracę w college’u w niewielkim mieście i wkrótce po przyjeździe angażuje się w romans z dwiema kobietami: Ritą Richards (Parker Posey), profesorką, która szuka ucieczki od nieszczęśliwego małżeństwa oraz z Jill Pollard (Emma Stone), najlepszą studentką i przyjaciółką. Jill kocha swojego chłopaka Roya (Jamie Blackley), ale nie jest w stanie oprzeć się posępnej, artystycznej osobowości Abe’a i urokowi jego egzotycznej przeszłości.

Zwrot akcji następuje, gdy Abe i Jill stają się przypadkowymi świadkami bardzo wciągającej i niebezpiecznej rozmowy. Abe jest zmuszony dokonać poważnego wyboru, który sprawia, że po raz pierwszy od dawna czuje, że żyje pełnią życia. Jego decyzja uruchamia ciąg zdarzeń, mających na zawsze zmienić nie tylko jego losy, ale także Jill i Rity.

d1hgg68

fot. Sabrina Lantos / Gravier Productions, Inc.

Obok nowej muzy reżysera – Emmy Stone, w obsadzie „Nieracjonalnego mężczyzny” zobaczymy trzykrotnie nominowanego do Oscara Joaquina Phoenixa („Mistrz”, „Spacer po linie”, „Gladiator”), nominowaną do Złotego Globu Parker Posey („Ostrożnie z dziewczynami”, „Masz wiadomość”), Gary’ego Wilmesa („Sekretne życie Waltera Mitty, „Salt”) oraz ulubieńca nastolatek – Jamie’ego Blackleya („Zostań, jeśli kochasz”, „Królewna Śnieżka i Łowca”).

d1hgg68

Podziel się opinią

Share
d1hgg68
d1hgg68