Trwa ładowanie...
d3krlw5
d3krlw5

Niesamowita historia Wielkiej Gruszki

Najnowsze informacje
3.7
(3 głosy)
Oceń:
Głosuj
1
Podziel się
Opinie
"Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" to piękna animacja z Danii Youtube.com - stopklatki

"Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" to duński film animowany opowiadający o przyjaźni. Przygoda dwóch sympatycznych zwierzątek z pewnością zachwyci najmłodszych widzów i ich opiekunów.

Niesamowita przygoda Wielkiej Gruszki – opis fabuły

Życie w nadmorskiej miejscowości Solby płynie bardzo spokojnie. Właśnie tam żyją kotek Mitcho i słonik Sebastian, którzy przyjaźnią się od wielu lat.

Pewnego dnia w porcie Mitcho i Sebastian znajdują list w butelce od zaginionego burmistrza JB, który prosi o pomoc, ponieważ został uwięziony na jednej z wysp. Mitcho i Sebastian postanawiają wyruszyć w podróż. Towarzyszy im profesor Glykose. Ich statkiem jest niesamowita Wielka Gruszka.

Czy przyjaciołom uda się uratować burmistrza? Jakie przygody czekają na bohaterów na morzu?

Film dla dzieci "Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" to pełna niespodzianek animacja, która zauroczy wszystkich oglądających.

Niesamowita przygoda Wielkiej Gruszki – ciekawostki

  • Animacja "Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" jest ekranizacją książki znanego w Danii rysownika Jakoba Martina Strida, który współpracował przy tworzeniu scenariusza do tej produkcji;
  • Film familijny "Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" otrzymał nagrodę Robert za najlepszy scenariusz adaptowany. Ponadto był nominowany w trzech innych kategoriach: najlepszy film, najlepszy dźwięk oraz najlepszy film dla dzieci/młodzieży. "Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" otrzymała również nominację do Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie;
  • Jednym z reżyserów filmu jest Jorgen Lerdam, który nakręcił takie animacje jak "Gang Olsena wraca do gry" (2010) oraz "Renifer Niko ratuje brata" (2012).

Zobacz też: Najlepsze filmy dla dzieci 2018

Niesamowita historia Wielkiej Gruszki
Tytuł oryginalny

Den Utrolige Historie om den Kæmpestore Pære

Gatunek

Animacja, Familijny, Dla dzieci

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

12.10.2017

Data polskiej premiery

17.08.2018

Czas trwania

82 min.

Reżyser
Scenarzysta

Podziel się opinią

1
Share
d3krlw5
d3krlw5
d3krlw5
d3krlw5