Trwa ładowanie...
d1hak6b

NIEZWYKŁY PIES, KTÓRY STAŁ SIĘ LEGENDĄ. Zjawiskowa animacja "BIAŁY KIEŁ" w kinach od 7 września

Film jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film wejdzie na ekrany kin już we wrześniu
Film wejdzie na ekrany kin już we wrześniu (Materiały prasowe)
d1hak6b

Pełna mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka. Reżyserią tej pięknej i dynamicznej historii zajął się nagrodzony Oscarem Alexandre Espigares – współtwórca animacji: "Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i serialu "Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Nad scenariuszem pracował m.in.: Dominique Monfery, który ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz pracę przy hicie "Sekretne życie zwierzaków domowych”. Jedną z firm odpowiedzialnych za produkcję "Białego Kła” jest Superprod Animation, która stworzyła "Sekrety morza” (nominacja do Oscara i Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego). Film był prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu filmowego Sundance 2018.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Materiały prasowe
d1hak6b

Podziel się opinią

Share

d1hak6b

d1hak6b