Trwa ładowanie...
d3ern1w

Nikodem Rozbicki

Najnowsze informacje
3.8
(12 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d3ern1w
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Nikodem Rozbicki to polski aktor młodego pokolenia, znany głównie z występów w serialach telewizyjnych.

Nikodem Rozbicki – początki kariery

Nikodem Rozbicki przyszedł na świat 4 czerwca 1992 w Warszawie. Rodzice Nikodema Rozbickiego to Beata i Piotr Rozbiccy, którzy nie są związani z przemysłem filmowym. Po zdobyciu wykształcenia średniego kontynuował naukę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jednak Nikodem Rozbicki aktorsko debiutował jeszcze przed pójściem na studia. W roku 2014 wygrał casting do filmu "Bejbi Blues", w którym zagrał jedną z głównych ról. Młody aktor pojawił się u boku Magdaleny Boczarskiej, Renaty Dancewicz, Danuty Stenki, Jana Frycza oraz Katarzyny Figury. Produkcja została pozytywnie przyjęta przez krytyków i otrzymała Kryształowego Niedźwiedzia oraz nagrodę specjalną na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

W roku 2017 Nikodem Rozbicki zdecydował w pełni poświęcić się karierze aktorskiej i rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej.

Nikodem Rozbicki – filmy i seriale

Na początku swojej kariery Nikodem Rozbicki odgrywał głównie epizodyczne role w polskich serialach. W latach 2014–2017 wystąpił w "Prawie Agaty", "Ojcu Mateuszu", "Rodzince.pl", "Powiedz tak!", "Nie rób scen", "Singielka", "Strażacy" oraz "Komisarz Alex".

W roku 2014 Nikodem Rozbicki ponownie pojawił się na dużym ekranie za sprawą thrillera psychologicznego dla młodzieży "Obietnica".

Przepustką do sławy dla Nikodema Rozbickiego okazała się popularna komedia romantyczna w klimatach świątecznych – "Listy do M. 2" (2015), która jest kontynuacją losów bohaterów z pierwszej części filmu. W rolach głównych ponownie zobaczymy Romę Gąsiorowską, Macieja Stuhra, Agnieszkę Dygant czy Piotra Adamczyka. W tym samym roku Rozbicki zagrał w "Czerwonym Pająku", filmie opowiadającym historię Karola Kota (mordercy nazwanego przez opinię publiczną Wampirem z Krakowa).

W roku 2017 Nikodem Rozbicki ponownie wcielił się w rolę Sebastiana w "Listach do M. 3". Natomiast rok później młody aktor wystąpił w brytyjsko-polskiej produkcji "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

W najnowszej filmografii Nikodema Rozbickiego pojawia się "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Film jest kontynuacją kultowej komedii z lat 80. "Kogel-mogel". Rozbicki wciela się w syna głównej bohaterki, czyli Katarzyny Solskiej (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska).

Nikodem Rozbicki – życie prywatne

Życie prywatne Nikodema Rozbickiego wzbudza zainteresowanie opinii publicznej od czasu, kiedy aktor pojawił się w mediach. W roku 2013 zrobiło się głośno o jego związku z Maffashion (Julią Kuczyńską), czyli bardzo popularną blogerką modową. Para poznała się na planie pierwszego filmu Nikodema Rozbickiego – "Bejbi Blues". Mimo szybkiego rozstania celebryci nadal pozostają w dobrych stosunkach.

Obeckie dziewczyną Nikodema Rozbickiego jest modelka Mila Calmel.

Nikodem Rozbicki – ciekawostki

  • Nikodem Rozbicki jest multiinstrumentalistą, aktor gra na gitarze, basie oraz perkusji.
  • Instagram Nikodema Rozbickiego obserwuje ponad 70 tysięcy użytkowników. Aktor publikuje tam zdjęcia z planów filmowych i przeprowadza relacje na żywo, w których odpowiada na pytania fanów.
  • Rozbicki jest członkiem i frontmanem zespół muzycznego "Whocares?".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ern1w
d3ern1w
d3ern1w