Trwa ładowanie...

''Obietnica'' - Dawid Ogrodnik ostrzega polskie nastolatki

Share
''Obietnica'' - Dawid Ogrodnik ostrzega polskie nastolatki
Źródło: Phillip Skraba
d3mq6ka

Znany z fenomenalnych występów w „Chce się żyć” i „Jesteś Bogiem”, Dawid Ogrodnik powraca na ekrany kin w „Obietnicy”, nowym filmie Anny Kazejak – reżyserki „Skrzydlatych świń” i producentów rewelacji międzynarodowych festiwali – „Idy”. Choć w poruszającej historii konfliktu pomiędzy „generacją online” a zagubionymi rodzicami aktor znalazł się po stronie dorosłych, prywatnie nie może nachwalić się młodszych kolegów z planu.

„Nadchodzi nowe, piekielnie zdolne pokolenie! Możliwość oglądania tych młodych ludzi w akcji była dla mnie szokiem i uświadomiła mi moje własne ograniczenia. Przyszłość należy do nich.” – mówi Ogrodnik o młodej obsadzie. Główne role zagrali w niej Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. U ich boku zobaczymy także, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana „Równonoc” i „My Słowianie”. Zdolną młodzież wspiera prawdziwie doborowa ekipa aktorska, w której poza Ogrodnikiem znaleźli się Andrzej Chyra („W imię…”), Magdalena Popławska („Lęk wysokości”), Jowita Budnik („Papusza”) i Bartłomiej Topa („Drogówka”).

Istotą tego filmu jest, by przestraszyć i pokazać, jakie zagrożenia tkwią w nowych technologiach, tłumaczy zdobywca Paszportu „Polityki”. „Za paręnaście lat nie będziemy nadążać za tym, co się dzieje w głowach młodych ludzi i tym, jak technologia i technika idą do przodu. To ogromne niebezpieczeństwo!” – stwierdza Ogrodnik. „Dzieciaki nie są głupie i od małego szukają czegoś w Internecie. Musimy być w tym obecni i zmierzyć się z zagrożeniem. Dobitnie pokazać, że to jest porno, to przemoc, a to pedofilia. Uczulić je na to, że czym się karmią, tym się stają.” – dodaje aktor.

Obietnica” – poruszająca historia nastolatków, którzy w miłości szukują ucieczki od zajętych sobą i nierozumiejących ich problemów rodziców, miała światową premierę w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz Kazejak został zaprezentowany w sekcji Generation, gdzie pokazywane są
najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Na naszych ekranach film zagości 14 marca.

d3mq6ka

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mq6ka
d3mq6ka