Trwa ładowanie...

Orły 2020 Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia. Już 2 marca odbędzie się 22. gala Polskich Nagród Filmowych

Poznaliśmy pierwszego laureata tegorocznej edycji Orłów - Nagrody za Osiągnięcia Życia. Otrzymała ją Maja Komorowska, która odbierze swoją statuetkę podczas uroczystej gali 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020.

Orły 2020 Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia. Już 2 marca odbędzie się 22. gala Polskich Nagród FilmowychŹródło: Materiały prasowe
d18llwd
d18llwd

Ceremonia odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 2 marca o godzinie 20.00 w Teatrze Polskim w Warszawie. Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi CANAL + w paśmie niekodowanym.

Podczas uroczystego Spotkania z Nominowanymi do Orłów 2020 nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orłów 2020 z rąk prezydenta Polskiej Akademii Filmowej Dariusza Jabłońskiego odebrali m.in. Krystyna Janda, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Maria Sobocińska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Tomasz Ziętek, Sebastian Stankiewicz, Robert Więckiewicz, Paweł Wilczak, Borys Szyc, Allan Starski, Marcin Krzyształowicz, Bartosz Kruhlik czy Tomasz Siekielski. Podczas konferencji poznaliśmy również pierwszego laureata tegorocznych Orłów. Nagrodę za Osiągnięcia Życia otrzyma w tym roku Maja Komorowska.

Maja Komorowska to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, doceniana przez reżyserów i uwielbiana przez widzów. Zaczynała w teatrze Jerzego Grotowskiego najpierw w Opolu, następnie we Wrocławiu. W filmie wykreowała niezapomniane role w obrazach Krzysztofa Zanussiego m.in. w: "Życiu rodzinnym”, "Za ścianą”, "Bilansie kwartalnym”, "Stanie posiadania” czy "Cwale”, za które była wielokrotnie nagradzana w Polsce i za granicą. Grała również w filmach reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę ("Wesele”, "Katyń”), Tadeusza Konwickiego ("Jak daleko stąd, jak blisko”, "Lawa”) w głośnym "Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego czy filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas” Rafała Wieczyńskiego. W stanie wojennym zaangażowana w pomoc rodzinom internowanych, niosła im realne wsparcie.

Nazwiska pozostałych laureatów Orłów 2020 poznamy podczas uroczystej 22. Gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2020, którą odbędzie się w Teatrze Polskim 2 marca o godzinie 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie CANAL+, oficjalnego nadawcy Orłów, w czasie niekodowanym. Wśród najczęściej nominowanych produkcji do tegorocznych Orłów są: "Boże Ciało” Jana Komasy (15 nominacji), "Pan T.” Marcina Krzyształowicza (12 nominacji), "Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy (11 nominacji), "Obywatel Jones” Agnieszki Holland (8 nominacji), "Ukryta gra” Łukasza Kośmickiego (7 nominacji) i "Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego (6 nominacji).

d18llwd

Polskie Nagrody Filmowe Orły powstały w 1999 r. i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową. Do pierwszego etapu kwalifikują się wszystkie produkcje filmowe minionego roku spełniające warunki regulaminu konkursu. Spośród nich w tajnym, poufnym głosowaniu, przeprowadzanym przez wiodącą firmę audytorsko-doradczą PwC, w którym bierze udział ponad siedmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej wyłaniane są nominacje, a w kolejnym etapie – laureaci. Nagrody przyznawane są w 20 kategoriach, nazwiska laureatów objęte są ścisłą tajemnicą, aż do momentu otwarcia na scenie kopert z wynikami głosowania Akademików.

Za prawidłowy przebieg procedury głosowania, jego poufność i tajność na wszystkich jego etapach, aż do momentu oficjalnego otwarcia kopert z wynikami, osobiście odpowiadają Piotr Wyszogrodzki i Katarzyna Podgórna, partnerzy PwC, nadzorującej m.in. głosowanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów.

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl

Zapraszamy też na FB Orłów: https://www.facebook.com/pnforly/
i na Instagrama: https://www.instagram.com/pnf_orly/

Wirtualna Polska jest patronem medialnym wydarzenia.

d18llwd

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18llwd