Trwa ładowanie...
d4monnl

Paz Vega

Najnowsze informacje
4.5
(63 głosy)
Oceń:
d4monnl

Paz Vega to hiszpańska aktorka filmowa. Jej debiutem na szklanym ekranie była rola El Fary w serialu "Menudo es mi padre". W filmie po raz pierwszy wystąpiła w 1999 roku, gdy wcieliła się w rolę Elviry w produkcji "Zapping". Przez lata pojawiła się w takich obrazach jak "Carmen", "Trudne słówka", "Święta Teresa", "Spirit – Duch Miasta" czy "Maria z Nazaretu". Ponadto zagrała w serii internetowej "The OA".

Paz Vega – życiorys

Paz Vega, a właściwie Paz Campos Trigo, urodziła się 2 stycznia 1976 roku w Sewilli w Hiszpanii. Jej pseudonim artystyczny pochodzi od jej babci. Ojciec Paz Vegi jest byłym torreadorem, natomiast matka zajmowała się domem. Jej rodzice tradycjonalistami i wychowywali swoje córki w duchu wiary katolickiej. Młodsza siostra aktorki szkoliła się przez lata jako tancerka flamenco. Ona sama występowała natomiast w przedstawieniach szkolnych i brała udział w różnych inicjatywach związanych z kulturą.

Decyzję o zostaniu aktorką Paz Vega podjęła w wieku 16 lat, gdy wzięła udział w przedstawieniu "Dom Bernardy Alba" Federico Garcii Lorci. Po ukończeniu szkoły została przyjęta do Centro Andaluz de Teatro, gdzie przez dwa lata studiowała aktorstwo, a kolejne dwa dziennikarstwo. Nie wiedząc jeszcze co przyniesie przyszłość, przeprowadziła się do Madrytu i podejmowała różne prace. Ostatecznie zdecydowała się jednak skupić na aktorstwie, dlatego wkrótce zaczęła uczęszczać na castingi.

Paz Vega – filmy i seriale

Debiut Paz Vegi na szklanym ekranie miał miejsce w 1997 roku, gdy aktorka pojawiła się w serialu "Menudo es mi padre" jako El Fara. Jeszcze w tym samym roku wystąpiła w produkcjach "Más que amigos" oraz "Compañeros". W 1999 roku z kolei zadebiutowała jako aktorka filmowa, występując w filmie "Zapping". Kilka miesięcy później Paz Vega wystąpiła w produkcji Davida Menkesa "I Will Survive", w którym pojawili się również Emma Suárez, Juan Diego Botto i Boy George. Pierwszym z większych sukcesów na jej koncie okazała się wtedy rola w serialu "7 Vidas", nazywane też hiszpańską wersją kultowych "Przyjaciół".

W 2000 roku Paz Vega wystąpiła jako Ariadna w filmie "Nobody Knows Anybody", a wkrótce także można ją było zobaczyć w krótkometrażowej produkcji "El chico en la puerta". W kolejnych latach aktorka pojawiła się w takich obrazach jak "Lucia i seks", "Porozmawiaj z nią", "Po drugiej stronie łóżka", "Carmen", "Novo" czy "Trudne słówka". W 2006 roku Paz Vega wystąpiła obok Morgana Freemana w niezależnym filmie "10 Items or Less" Brada Silberlinga. Dwa lata później miała miejsce jej rola w "Spirit – Duch Miasta", gdzie zagrali też Gabriel Macht, Samuel L. Jackson oraz Scarlett Johansson. W międzyczasie otrzymała też role w filmach "Święta Teresa", "Farma skowronków" i "The Human Contract".

W 2009 roku widzowie mogli zobaczyć Paz Vegę w aż czterech produkcjach. Był to filmy "Czas odkupienia", "Sześć żon i jeden pogrzeb", "Selekcja" oraz "Burning Palms". W 2012 roku aktorka spróbowała swoich sił w dubbingu, gdy podłożyła głos pod postacie znanego filmu animowanego "Madagaskar 3". W kolejnych latach Paz Vega wystąpiła jeszcze w takich produkcjach jak "Maria z Nazaretu", "Grace księżna Monako", "I'm So Excited", "Kill the Messenger", "Beautiful & Twisted" oraz "All Roads Lead to Rome". W 2019 roku Paz Vega otrzymała rolę w filmie "Rambo: Last Blood". Role Paz Vegi przyniosły jej przez lata wiele nagród i nominacji, między innymi podczas Sant Jordi Awards, Ondas Award, Premios Goya i statuetkę przyznaną podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Paz Vega – życie prywatne

Paz Vega urodziła się w Sewilli w Hiszpanii jako Paz Campos Trigo. Partnerem Paz Vegi jest Orson Salazar, który pochodzi z Wenezueli. W maju 2007 roku Paz Vega i Orson Salazar doczekali się narodzin swojego pierwszego syna, Orsona. W kolejnych latach na świat przyszły kolejne dzieci Paz Vegi: córka Ava oraz drugi syn Lenon. Aktorka rzadko komentuje swoje prywatne sprawy w mediach, dlatego o szczegółach wspólnego życia pary wiadomo stosunkowo niewiele.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4monnl
d4monnl
d4monnl