Trwa ładowanie...
vincent cassel
19-09-2015 22:34

''Pentameron'': Vincent Cassel w łóżku z nimfomanką

''Pentameron'': Vincent Cassel w łóżku z nimfomanką
d11jka9
d11jka9

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu "Pentameron" ("Tale of Tales") z Vincentem Casselem, Salmą Hayek i Stacy Martin w rolach głównych.

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel - urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Nominowana do Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes widowiskowa produkcja powstała na podstawie zapomnianego, prawie czterystuletniego zbioru opowiadań "Pentameron" ("Pentamerone") Giambattisty Basilego. Pełne grozy, ale też zmysłowości historie, które wyprzedziły o kilka wieków pomysły chociażby J. R. R. Tolkiena, traktują o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa, o skrytych pragnieniach przeradzających się w obsesję i o mrocznej naturze człowieka.

d11jka9

Za kamerą "Pentameronu" stanął Matteo Garrone, któremu sławę przyniosła obsypana nagrodami i szeroko komentowana "Gomorra". W filmie wystąpili m.in. Salma Hayek, Stacy Martin, Vincent Cassel i Toby Jones. Autorem muzyki do filmu jest nagrodzony Oscarem twórca muzyki do "Grand Budapest Hotel" i "Jak zostać królem" - Alexandre Desplat.

Światowa premiera filmu odbyła się w maju na festiwalu w Cannes. "Pentameron" trafi do polskich kin 16 października.

d11jka9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11jka9