Trwa ładowanie...

Piątek znaczy premiery - czas na 6 nowych filmów

Piątek znaczy premiery - czas na 6 nowych filmówŹródło: mat. dystrybutora
d3q8wcs
d3q8wcs

Piątek dla miłośników kina znaczy jedno – premiery. Dziś rzecz jasna nie będzie inaczej. Na fanów komedii czeka historia pary, która po nieudanej randce w ciemno… przypadkowo wyjeżdża na te same wakacje do Afryki, natomiast widzowie spragnieni mocnych wrażeń będą mogli zobaczyć nowojorskiego stróża prawa walczącego z piekielnymi mocami. Będzie możliwość powrotu do szkolnych czasów dzięki filmowi Giuseppe Piccioniego, sprawdzenia, jaki los czeka porzuconą początkująca piosenkarkę w wielkim amerykańskim mieście oraz okazja do refleksji dzięki opowieści o losach muzykologa, Louisa Sarno. Dla nieco młodszych widzów przewidziano animowaną historię o wiewiórce, która organizuje szajkę zwierzaków, aby napaść na sklep z orzechami. Szczegóły poniżej!

Bohater horroru zatytułowanego „Zbaw nas ode złego” to Sierżant nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Erica Bana), który widział już niejedno pełniąc służbę w rejonie południowego Bronxu. Przydzielony do posterunku w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic w kraju, Sarchie był świadkiem tak nieludzkich zachowań, że nie mogło się to nie odbić na jego psychice. Ciężkie doświadczenia w pracy położyły się również cieniem na jego relacji z żoną, Jen (Oliwia Munn) i ich małą córeczką Christiną (Lulu Wilson). Kiedy jednak coraz bardziej przeżywający emocjonalne trudności Sarchie zostaje wezwany do zbadania przedziwnego incydentu, wydarzenia, których stanie się on początkiem sprawią, że pragmatyczny do tej pory w swoim podejściu Sarchie będzie musiał skonfrontować się z własnymi wewnętrznymi przekonaniami i wiarą. W konfrontacji tej odegra swoją rolę Joe Mendoza (Edgar Ramirez), ksiądz renegat, którego wiara niejednokrotnie została poddana
ciężkiej próbie. To właśnie Mendoza będzie starał się przekonać sceptycznego w swoim podejściu Sarchiego, że coraz bardziej przerażające wydarzenia to nic innego ale narastające z coraz większą mocą przypadki opętania. Wspólnymi siłami, policjant i ksiądz podejmą próbę odkrycia dowodów na istnienie tego, co Mendoza określa mianem zła pierwotnego. W tej sytuacji Sarchie będzie zmuszony do zakwestionowania swojego system wartości i przekonań, podejmując jednocześnie walkę ze złem, które zagraża nie tylko mieszkańcom miasta, ale również jego własnej rodzinie.

Zwiastun:

"Rodzinne rewolucje" przedstawią historię pary, która po naprawdę nieudanej randce w ciemno przypadkowo wyjeżdża na te same wakacje do Afryki wraz ze swoimi dziećmi z poprzednich małżeństw. W rolach głównych zobaczymy Drew Barrymore i Adama Sandlera.

Zwiastun:

Nagły powrót do szkolnych lat nie dla każdego widza mógłby być przyjemny. Jednak jeśli popatrzy on na swoją szkołę poprzez nowy film Giuseppe Piccioniego - "Czerwony i niebieski" - na pewno przypomni sobie swoje młodzieńcze porywy, pierwsze miłości, bronione z pasją poglądy. Poprzez wspaniały humor filmu inaczej spojrzy na swoich dawnych nauczycieli. Podobnie jak bohaterowie włoskiej komedii również oni pod pozorami oschłości mogli kryć zarówno dobre serca jak i zawiedzione nadzieje czy liczne osobiste problemy.

Zwiastun:

''Gang Wiewióra'' to komedia do chrupania dla całej rodziny. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Wiewióra – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę.

d3q8wcs

Zwiastun:

Twórca przebojowego „Once”, filmowej rewelacji 2008 roku (Oscar za najlepszą piosenkę), powraca podnoszącą na duchu komedią "Zacznijmy od nowa", która oczarowała publiczność festiwalu w Toronto! Ona – Gretta (Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (Levine) – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną (Keener), jego więź z dorastającą córką (Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie ich dwojga…

Zwiastun:

"Uciekinier z Nowego Jorku" to opowieść o amerykańskim muzykologu, etnologu i globtroterze Louisie Sarno. W młodości usłyszał on w radiu pewną piosenkę, która wyjątkowo poruszyła jego wyobraźnię i zafascynowała tak bardzo, że postanowił prześledzić jej historię. Zaprowadziło go to do środkowoafrykańskiego tropikalnego lasu, gdzie odnalazł plemię Pigmejów o nazwie Bajaka. Nigdy już nie wrócił do rodzinnego domu. Zamieszkał z Pigmejami, nauczył się ich języka i związał się z Pigmejką, z którą ma 13-letniego syna o imieniu Samedi. Przez lata nagrał ponad 1000 godzin muzyki Bajaków, a te unikalne nagrania zdecydował się przekazać brytyjskiemu Pitt Rivers Museum w Oksfordzie. Gdy jego syn poważnie się rozchorował, obiecał mu, że gdy wyzdrowieje zabierze go do miejsca, z którego pochodzi. W końcu nadszedł ten moment. 25 lat od wyjazdu z kraju Louis zabiera syna w podróż do Stanów Zjednoczonych. Odwiedzają w Nowym Jorku jego najlepszego
przyjaciela – Jima Jarmuscha, który wspomina ich wspólną młodość. Okazuje się, że Samedi całkiem nieźle odnajduje się w Stanach, ale niestety Louis czuje się zupełnie obco w swojej ojczyźnie.

Zwiastun:

Zapraszamy do kin!

d3q8wcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8wcs