Trwa ładowanie...

Pierwszy zwiastun "Kobiet Mafii". Zobaczcie zapowiedź nowej produkcji Patryka Vegi

Premiera nowego filmu Patryka Vegi zbliża się wielkimi krokami. Tym razem poznamy kryminalny świat z punktu widzenia kobiet. W "Kobietach mafii" nie zabraknie aktorek znanych z poprzednich produkcji Vegi. Do tej pory mogliśmy zobaczyć plakaty promocyjne filmu i zdjęcia z planu. Teraz reżyser opublikował pierwszy zwiastun. Czy podobnie jak trailer "Botoksu" okaże się on hitem Facebooka?

Share
Pierwszy zwiastun "Kobiet Mafii". Zobaczcie zapowiedź nowej produkcji Patryka VegiŹródło: Materiały prasowe
d3jezm3

Jedną z głównych bohaterek filmu będzie funkcjonariuszka Bela, która po brawurowej akcji policji zostaje wyrzucona z pracy. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S - oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez grupę mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) - bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra, Cieniai Siekiery. Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) - żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Zobacz reżyserski zwiastun "Kobiet mafii" BEZ CENZURY:

Narracja jest typowa dla Vegi, sporo wulgaryzmów. W "Kobietach mafii" zobaczymy Katarzynę Cerekwicką. To dobry zwiastu, ale jak w przypadku trailera "Botoksu", który był świetnie zmontowany, a otrzymaliśmy kolejne "dzieło" reżysera. Wniosek jest jeden, nie wiadomo czego się spodziewać.

d3jezm3

Patryk Vega po raz kolejny zebrał doborową obsadę. W tytułowe kobiety mafii wcieliły się m.in. Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź oraz Katarzyna Warnke. Jednak nie wszystkim się to spodobało. Wielu internautów zarzuca reżyserowi regularne angażowanie tych samych aktorek. Ponadto odbiorcy poddali wątpliwość stworzone hasła na promocyjnych plakatach. Jeden z internautów napisał: - Fajnie, że Vega daje szanse młodym i gimbusiarzom daje wymyślać hasła na plakaty.

Na ekranie nie zabraknie również prawdziwych filmowych twardzieli. Na współpracę z Vegą po raz kolejny zdecydowali się m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz tuzy polskiego kina: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy z gangsterem, który skontaktował się z Vegą, po "Pitbullu": - Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami - opowiadał reżyser. - Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię grupy mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały "Kobiety mafii” - najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu - mówił Patryk Vega.

"Kobiety mafii" trafią do kin 23 lutego 2018 roku.

d3jezm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jezm3
d3jezm3