Trwa ładowanie...

''Piraci!'': Poznaj bohaterów plastelinowej animacji! [foto]

Share
''Piraci!'': Poznaj bohaterów plastelinowej animacji! [foto]
Źródło: UIP
d29fk9g

Już 13 kwietnia na ekrany polskich kin przyżeglują "Piraci!" - najnowsza animacja geniuszy ze studia Aardman. W naszym serwisie prezentujemy dzisiaj stworzonych z użyciem plasteliny głównych bohaterów.

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater - Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku.

Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej, łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody!

d29fk9g

Poznaj bohaterów filmu "Piraci!":

Kapitan Piracki – *Hugh Grant [WALDEMAR BARWIŃSKI]*

„Na początku tej przygody byłem dosyć głodny, a teraz nie jestem. Czy to się liczy jako podróż emocjonalna?”

d29fk9g

Pełen nieuzasadnionej wiary w siebie, której dorównuje tylko bujność jego brody, Kapitan Piracki to człowiek o zmiennych nastrojach, z głową pełną nie do końca przemyślanych planów. Uwielbia swoją załogę, swoją papugę i wysokiej jakości szynkę. Pragnie odrobiny szacunku, szczególnie dlatego, że przez resztę pirackiego bractwa postrzegany jest jako żart. Ryzykując bycie stłamszonym przez swoją śmieszną ambicję, Kapitan nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma już wszystko, czego może chcieć pirat. Gdyby tylko był w stanie spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

PORUCZNIK: „Pamiętasz, naszą rozmowę?”
KAPITAN: „O tym, czy świnie to tak naprawdę rodzaj owoców?”
PORUCZNIK: „Nie. O unikaniu tych niedorzecznych intryg, które stawiają nas w obliczu pewnej śmierci.”

d29fk9g

Zaufany zastępca Kapitana, Porucznik stara się widzieć w swoim szefie to, co najlepsze mimo tego, że przeczą temu wszelkie dowody. Jeśli Kapitan to błyskotliwy, ale mało solidny ojciec załogi, Porucznik jest jej zawsze rozsądną matką. Troszczy się o szczegóły, na które Kapitan często nie zwraca uwagi, stara się radzić sobie z nieprzewidywalnymi nastrojami szefa i robi wszystko, żeby utrzymać Kapitana i załogę z dala od kłopotów. Bystry, zaradny i być może zbyt lojalny, Porucznik ma także bardzo ładną apaszkę.

Polly

„Na Jowisza! Prawdziwy dodo! Elektryczność to przy nim stek bzdur!”

Pierzaste serce pirackiego statku, uwielbiana przez załogę Polly jest wiecznie głodną, dziwacznie grubokościstą papugą Kapitana Piratów. Ale tak naprawdę, chociaż jej właściciel nic o tym nie wie, Polly to ostatni istniejący ptak dodo. Nieświadoma zdarzeń, jakie wywołała, Polly jest tak długo zadowolona, jak długo obok niej znajduje się ktoś, kto nakarmi ją ciasteczkami.

Pirat Albinos – Russell Tovey [ARTUR PONTEK]

„Śmiejemy się niebezpieczeństwu w twarz, pamiętasz?”
„Mhm – tak naprawdę to nie lubię niebezpieczeństw.”

d29fk9g

Równie nerwowy jak i zdezorientowany, Pirat Albinos wierzy we wszystko, co mu powiedzą. Jest jak dzieciak z piracką szablą – najbardziej powszechne zjawiska ciągle zadziwiają go lub zachwycają. Jest niewinny, łatwowierny, a jego stałym wyrazem twarzy jest zdziwienie. Czasami jest błędnie brany za butelkę mleka.

Zadziwiająco androgeniczy pirat – Ashley Jansen [MONIKA PIKUŁA]

„Wziąłbym meduzę za pysk dla tego mężczyzny.”

d29fk9g

Najprawdopodobniej największy fan Kapitana Pirackiego. Zadziwiająco kształtny pirat, kocha wszystko, co dotyczy piractwa: brawurowe walki, a szczególnie spacery po wystającej za burtę belce. Żyjący w epoce, w której kobiety na morzu miały przynosić pecha, piraci nie widzą niczego dziwnego w koledze poza jego / jej rozłożystymi biodrami i naprawdę dziwaczną brodą.

Karol Darwin – *David Tennant [KAROL WRÓBLEWSKI]*

„Drogi pamiętniku – wygląda na to, że niedługo wyląduję w podmokłym grobie. Umrę, jeśli nie dotrę z kobietą do drugiej bazy.”

d29fk9g

Karol Darwin to właśnie ten Darwin zanim pojawił mu się zarost i powstała wielka teoria o małpach. Młody naukowiec jest poważny, nieprzystosowany społecznie i ma trochę z ofermy – nie odnosi sukcesów zarówno w dziedzinie nauki (jak do tej pory) jak i miłości. Ale jego szczęście może się odmienić dzięki spotkaniu Kapitana i Polly. Teraz jeden odważny plan wpłynie na rozwój jego kariery i pobudzi jego życie miłosne...

Pan Bobo

„Miałem pewną teorię. Pomyślałem, że jeśli wezmę małpę, dam jej monokl i zakryję jej olbrzymi tyłek, to wtedy przestanie być małpą, a stanie się bardziej… Człeko-małpą.”
„Śmiała teoria.”

Ostatni, z do tej pory nieudanych projektów Darwina, Pan Bobo jest pierwszą na świecie Człeko-małpą, jakoś przeoczoną we współczesnych książkach historycznych. Dosyć niechętny pomagier i kozioł ofiarny desperackich planów swojego pana, Pan Bobo jest w stanie porozumiewać się tylko przy użyciu obrazków. Jest to tym bardziej frustrujące, że z pewnością jest dużo bystrzejszy od swoich mniej włochatych towarzyszy.

Królowa Wiktoria – *Imelda Staunton [IZABELLA BUKOWSKA]*

„Posłuchaj, Kapitanie, widzę, że źle się zrozumieliśmy. Może mam ciało słabej i wątłej kobiety, ale moje serce i dusza bardzo, bardzo chcą tego ptaka dodo.”

Świeżo ukoronowana, ciągle wolna, drobna i pulchna władczyni blisko jednej czwartej globu. Nienawidzi piratów, ale jej prawdziwa pasja jest bardziej złowroga: stoi na czele Klubu Obiadowego Rzadkich Stworzeń. Wiktoria nie pragnie niczego więcej oprócz zjedzenia ostatniego ptaka dodo. Okazuje się być zadziwiająco niebezpieczna jak na przysadzistą małą królową.

Czarnobrody – *Jeremy Piven [ROBERT JAROCIŃSKI]*

„Czytajcie i płaczcie, chłopaki. Tak! Czarnobrody zostanie Piratem Roku! Jeszcze raz.”

Znanie kogoś takiego jak Czarnobrody to prawdziwy pech: był szkolnym zabijaką, buńczucznym kolegą z pracy, i irytująco szpanerskim sąsiadem. Odnoszący największe sukcesy pirat Siedmiu Mórz i wielokrotny zdobywca tytułu Pirata Roku. Jest długoletnim nemezis Kapitana Pirackiego. Jest przebiegły, wygadany i złośliwy, nie mówiąc już o tym, że bezwstydnie się popisuje. Czarnobrody uwielbia też irytować Kapitana, w czym jest naprawdę bardzo dobry.

Szkarłatna Liz – *Salma Hayek [MONIKA WĘGIEL]*

„Cześć, chłopcy! Pewnie się zastanawiacie czy dalej jestem taka zabójcza jak piękna. No cóż, jestem.”

Rzeźniczka z Barbadosu, kobieta w męskim świecie, Liz jest zabójczą, diabelnie atrakcyjną femme fatale z Krwawej Wyspy. Podobnie jak słynna Calamity Jane, strzela, pije, pluje i podobnie jak Czarnobrody nie darzy szacunkiem Kapitana Pirackiego. Co boli tym bardziej, że tak jak wszyscy, Kapitan się w niej podkochuje.

Król Piratów – *Brian Blessed [PAWEŁ SZCZESNY]*

„O nikczemna zdrado! Zdradziecka nikczemności! Zdradziłeś pirackie bractwo!”

Dosłownie większy niż życie władca Krwawej Wyspy. Potrafi wrzasnąć tak głośno, że trzęsą się ściany i płaczą dzieci. Jest Elvisem i huraganem w jednym wystrojonym w mnóstwo drogiej biżuterii. Krótko mówiąc, nie chcecie być jego wrogami.

d29fk9g

Podziel się opinią

Share
d29fk9g
d29fk9g