Trwa ładowanie...

''Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach'' - garść super ciekawostek!

''Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach'' - garść super ciekawostek!Źródło: Walt Disney Pictures
d2c4luo
d2c4luo

Najpierw 14 maja „Piraci z Karaibów” opanują festiwalowe Cannes. Od 20 maja zaś większość polskich kin. Czwarta część pirackiej sagi, w reż. *Roba Marshalla, z Johnnym Deppem i Penélope Cruz w rolach głównych, zrealizowana jest w technice 3D. Co działo się na planie superprodukcji „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach”? Uchylamy rąbka tajemnicy...*

• Zdjęcia kręcono m.in. na trudno dostępnej plaży Honopu na wyspie Kauai, otoczonej wspaniałymi klifami. By dostarczyć tam Johnny'ego Deppa, w pełnym kostiumie i makijażu Sparrowa, użyto helikoptera oraz... liny. Ze względy na ochronę przyrody, reszta ekipy dotarła drogą morską, pontonami typu Zodiac stosowanymi przez wojsko i służby ratunkowe. Członkowie ekipy musieli z nich zeskakiwać do wody i już na piechotę dostawać się do brzegu.

• Ważne partie „Piratów...” powstały też w wielkim skupisku palm kokosowych znajdującym się w pobliżu słynnego hotelu Coco Palms Hotel, gdzie w latach 60. kręcono film z Elvisem Presleym „Blue Hawaii”. 773 palmy zabezpieczono, by dojrzałe owoce nie posypały się na głowy ekipy.

• Sam Claflin, grający misjonarza Philipa Swifta, wspominał z rozrzewnieniem, że podczas zdjęć ekipa gasiła pragnienie mleczkiem z kokosów, prosto z drzewa.

d2c4luo

• Claflin wspominał także, że wraz z pięcioma innymi aktorami musiał spędzić cztery noce na maleńkiej łódce. – Nie należała ona do komfortowych, ale niewygoda spowodowała, że poczuliśmy się jak prawdziwi piraci – mówił.

• Francuzka Astrid Bergès-Frisbey, odtwórczyni roli urodziwej Syreny, przez całe dwa miesiące zdjęć na Hawajach żyła jak wampir, ponieważ zabroniono jej wychodzić na słońce, by nie straciła jasnej cery.

• Zespół syren to, oprócz wspomnianej Astrid, siedem aktorek-modelek oraz 22 pływaczki, mistrzynie pływania synchronicznego. Niektóre z nich brały udział w olimpiadzie w Pekinie.

• Atak syren na Jacka i piratów Czarnobrodego kręcono na słynnej plaży Halona Cove, gdzie powstała głośna sekwencja erotyczna z udziałem Burta Lancastera i Deborah Kerr z filmu „Stąd do wieczności” (1953). Dziś na tą plażę nie ma bezpiecznego zejścia, toteż aktorzy i ekipa techniczna musieli mozolnie schodzić po skałach.

d2c4luo

• Już na Hawajach ogłoszono otwarty casting do ról piratów ze statku „Zemsta Królowej Anny”. Zgłosiło się ponad 7 tysięcy kandydatów. Wybrano sześciu, w tym światowej klasy surfera Tamayo Perry'ego, rapera filipińskiego pochodzenia Michaela Rosalesa, znanego jako Mic3, oraz listonosza Reya Payumo, człowieka o niezwykle wysokim wzroście.

• Podczas zdjęć w Londynie zatrudniono 500 statystów, użyto 25 konnych pojazdów i 50 koni. Panoramę Londynu domalowano cyfrowo do istniejących budynków.

• W Londynie miała też miejsce niezwykła wizyta. Beatrice Delap, dziewięciolatka z Meridian Primary School, wezwała Jacka na pomoc, bo walczyła z nauczycielami. I Jack zjawił się w szkole!

d2c4luo

• Największą dumą słynnego scenografa, laureata Oscara („Chicago”, „Wyznania gejszy”) Johna Myhre'a, była ogromna dekoracja Źródła Młodości, wzniesiona w największej hali zdjęciowej w Europie, w Pinewood – Albert R. Broccoli 007 Stage. Dekorację budowano trzy miesiące. Dziennie zużywano dwie tony suchego lodu, by utrzymać mgiełkę nad wodą!

O filmie:

Ścieżki kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp) krzyżują się tym razem ze ścieżkami tajemniczej Angeliki (Penélope Cruz). Sparrow będzie się zastanawiał, czy połączyła ich miłość, czy wyłącznie poszukiwanie Źródła Młodości. Gdy kobieta zmusi go do wejścia na pokład pirackiego statku „Zemsta Królowej Anny”, pod dowództwem osławionego Czarnobrodego (Ian McShane), Jack nie będzie wiedział, kogo winien się lękać bardziej – jej czy Czarnobrodego...

„Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach” na ekranach od 20 maja!

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d2c4luo

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d2c4luo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c4luo