Trwa ładowanie...
d2y6jw1
Aktualności

Pokaz specjalny "Król Życia"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokaz specjalny "Król Życia"
(East news)
d2y6jw1

23 września o godzinie 14.00 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (ul. Wałbrzyska 3/5) odbędzie się pokaz *"Króla życia" – pierwszego polskiego filmu zrealizowanego w technologii DOLBY ATMOS. Pokaz otworzy prelekcja Jacka Hameli – jednego z czołowych operatorów dźwięku w Polsce. Po projekcji zaplanowana została dyskusja.*

"Król życia", debiutancki film Jerzego Zielińskiego, zdradza pełen humoru przepis na odnalezienie szczęścia w codziennym życiu. Cieszę się, że nasz film będzie pierwszym zrealizowanym w technologii DOLBY ATMOS w Polsce. Nowa technologia to kolejny element w tworzeniu "magicznego przeżycia" dla widza, jakim jest projekcja filmu na dużym ekranie w kinie – mówi reżyser. Jacek Hamela, operator dźwięku: "Król życia" jest pierwszym polskim filmem fabularnym, który będzie miał swoją premierę w systemie DOLBY ATMOS. Daje nam – twórcom nowe, niesamowite możliwości stworzenia w kinie niezwykłej atmosfery. Każdy widz odniesie wrażenie intymnego obcowania z materią filmową. Dźwięk otulając swym brzmieniem każde miejsce w sali kinowej, poprzez swą naturalność obudzi w widzu poczucie, jakby znalazł się w samym centrum akcji.

Rozwój technik przekazu obrazu do 3D, 4K wymusił poszukiwania w aspekcie jeszcze większej przestrzenności kinowego dźwięku na wszystkich jego płaszczyznach tak, by widz mógł zbliżyć się do filmowych zdarzeń. System DOLBY ATMOS pioniersko spełnia te postulaty. Namacalne obcowanie z cząstkami, niemal atomami dźwięku otwiera przed twórcą możliwość precyzyjnego zakomponowania warstwy dźwiękowej filmu tak, by stworzyć spójny z obrazem przekaz audiowizualny. DOLBY ATMOS może nie tylko świetnie sprostać spektakularnym scenom akcji, ale również umożliwia zbudowanie subtelnych klimatów scen kameralnych, przenikających dyskretnie przez widza.

d2y6jw1

"Król życia" to kameralny, ciepły film, który z jednej strony jest wypełniony dźwiękami codzienności, z drugiej - subtelną, dyskretną sferą magiczną. Z pewnością pozostanie w pamięci widza. Wykorzystanie możliwości zakomponowania warstwy dźwiękowej na wielu płaszczyznach, pozwala oddać niesamowitą urokliwą atmosferę scen oraz przeniknąć do filmowego świata bohaterów. DOLBY ATMOS otworzył drzwi do obcowania z dźwiękiem w kinie w sposób, w jaki do tej pory było to możliwe jedynie w rzeczywistym świecie.

Jacek Hamela
Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie. Doktor sztuk muzycznych, adiunkt na Uniwersytecie Śląskim. Jeden z czołowych operatorów dźwięku polskiej kinematografii. Dwukrotny laureat Nagrody za dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz sześciokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł w kategorii najlepszy dźwięk. Współpracował przy produkcji ponad 60 filmów fabularnych i telewizyjnych. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej EFA.

d2y6jw1

Podziel się opinią

Share

d2y6jw1

d2y6jw1