Trwa ładowanie...
jan paweł ii
25-02-2011 11:17

Pokaz za kratami

Pokaz za kratamiŹródło: Interfilm
d3up3pc
d3up3pc

Więźniowie aresztu śledczego w Białołęce obejrzeli film „Jan Paweł II. Szukałem Was…”, największą produkcję w historii polskiego dokumentu, która 11 marca trafi na ekrany kin w całej Polsce. „Nigdy nie widziałem tak skupionych twarzy współosadzonych” – powiedział po pokazie, Andrzej, jeden z uczestników.

Ponad czterdziestu osadzonych w areszcie śledczym w Białołęce wzięło udział w specjalnym prapremierowym pokazie filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Wśród widzów znalazły się osoby z najcięższymi wyrokami. Polski Papież odwiedził wiele zakładów karnych na całym świecie, m.in. w Płocku, gdzie był w czerwcu w 1991 r. Krzysztof Ziemiec, prowadzący pokaz, rozpoczął spotkanie od przypomnienia słów, które 20 lat temu wypowiedział Jan Paweł II:

Więzień, każdy więzień, który odbywa karę za popełnione przestępstwo, nie przestał być przecież człowiekiem. Każdy z was może zostać przy pomocy łaski Bożej świętym. Dlatego jestem tu dziś z wami, a poprzez was z tymi wszystkimi, którzy dzielą wasz los.

(fot. Krzysztof Wierzbowski)

d3up3pc

Więźniowie po projekcji mówili, że był to dla nich moment, w którym przypomnieli sobie, jakie wartości w życiu są najważniejsze. To będzie szczególnie ważne po wyjściu stąd i rozpoczęciu życia w świecie na wolności - podkreśla jeden z osadzonych, Andrzej.

Z kolei Jaro, także odbywający karę w areszcie, dodał: - Ważne było dla mnie to, że papież pokazywał, jak można wspaniale uszanować inność.

Po pokazie filmu zdumienia reakcją więźniów nie kryli strażnicy. To było zadziwiające… Siedzieli nieruchomo i wpatrywali się cały czas w ekran. Odzyskali swoją normalną energię dopiero podczas napisów końcowych - relacjonuje jeden z nich.

(fot. Krzysztof Wierzbowski)

d3up3pc

Pokaz dla duchownych i elit jest bardzo potrzebny i wydaje się naturalny, ale wśród absolutnych entuzjastów JPII projekcja jest dość "bezpieczna". Pokaz filmu o papieżu w więzieniu dla zupełnie innej publiczności, która poprzez otaczające ich warunki jest nastawiona dość chłodno, o ile nie negatywnie, to już coś zupełnie innego. Taka konfrontacja pozwoliła utwierdzić się w przekonaniu, że nasz film potrafi dostarczać intensywnych emocji nie tylko pośród ludzi już od dawna przekonanych o prawdziwej świętości Jana Pawła II.

Krzysztof Ziemiec - narrator filmu (fot. Krzysztof Wierzbowski)

d3up3pc

Jeśli porusza facetów odsiadujących wieloletnie wyroki w więzieniu, to mam nadzieję, że tym mocniej będzie poruszał wszystkich, którzy odczuwali przesłanie miłości Jana Pawła II. Uniwersalne prawdy i wartości jakie głosił nie były i nie są zarezerwowane tylko dla tych, którzy kroczą ścieżką dobra, ale są też dla tych którzy zbłądzili. Obserwując przejęcie i skrywane emocje na twarzach więźniów podczas projekcji zrozumiałem, że warto było, aby Jan Paweł II, poprzez nasz film choć na chwilę zagościł w ich życiu – podsumował wydarzenie Jarosław Szmidt, reżyser filmu.

Zwiastun filmu możecie obejrzeć poniżej:

„Jan Paweł II. Szukałem Was...” trafi na ekrany kin 11 marca 2011 roku!

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

d3up3pc

** [

NAJLEPSZE PROSTYTUTKI W HOLLYWOOD ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )**

** [

GWIAZDA NA WIZJI POSZŁA DO ŁÓŻKA Z OCHRONIARZEM! ]( http://teleshow.wp.pl/kim-kardashian-przekroczyla-kolejna-granice-6021950529430145g )**

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/jak-dzis-wygladaja-gwiazdy-slonecznego-patrolu-6026603162764417g )**

d3up3pc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3up3pc