Trwa ładowanie...

"Pokot" Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Gdzie można obejrzeć film na podstawie prozy Olgi Tokarczuk?

Nie czytaliście powieści Olgi Tokarczuk? Nie wiecie gdzie kupić jej książki? Możecie obejrzeć film "Pokot" na podstawie prozy noblistki. Sprawdźcie, gdzie go można obejrzeć.

"Pokot" Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Gdzie można obejrzeć film na podstawie prozy Olgi Tokarczuk?Źródło: Materiały prasowe
d2xin47
d2xin47

"Pokot" to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów, który był polskim kandydatem do Oscara. Obraz powstał na podstawie książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych" autorstwa Olgi Tokarczuk, która dostała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018.

W związku z dużym zainteresowaniem jej osobą postanowiliśmy sprawdzić, gdzie można obejrzeć film "Pokot". Okazuje się, że obraz Agnieszki Holland i Kasi Adamik jest dostępny na platformie streamingowej Netflix.

"Pokot" - o czym jest film na podstawie książki Olgi Tokarczuk?

"Pokot" to historia osadzona w Sudetach. W górach dochodzi do serii morderstw dokonywanych na myśliwych. Policja jest bezradna. Nie wie, kto może dokonywać zbrodni. W związku z tym emerytowana inżynierka Janina Duszejko włącza się do śledztwa. Uważa, że to zwierzęta mszczą się na swoich oprawcach.

Film "Pokot" odbił się szerokim echem nie tylko w środowisku filmowym, ale również wśród polityków, którzy zarzucali reżyserkom i Tokarczuk, że celują wprost w niedawno zmarłego Jana Szyszkę.

Pomimo kontrowersyjnych opinii film "Pokot" został polskim kandydatem do Oscara. Nie znalazł się jednak w finale. Zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

d2xin47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xin47