Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Polacy kochają Śnieżkę i Śnieżka

Polski Box Office: Polacy kochają Śnieżkę i Śnieżka
d3240x2
d3240x2

W Polsce zapanowała moda na baśniowe i bajkowe historie. Najchętniej oglądanym filmem minionego weekendu została „Królewna śnieżka i łowca”. Natomiast zaszczytne miejsce drugie zajęła produkcja przeznaczona dla najmłodszych widzów – „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Jak widać Śnieżka i Śnieżek bezkonkurencyjnie podbili serca polskiej publiczności.

Obraz "Królewna Śnieżka i łowca" zadebiutował na szczycie polskiego box office'u. Najnowszy film Ruperta Sandersa osiągnął podobny sukces w USA.

W rolach tytułowych występują Kristen Stewart i Chrisa Hemswortha, a partneruje im Charlize Theron jako nikczemna macocha, Ravenna. Film stanowi mroczną wersję baśni o Królewnie Śnieżce. Zła królowa nakazuje łowcy Erikowi zabicie jedynej niewiasty piękniejszej od niej samej. Nie spodziewa się, iż podwładny nie tylko nie wykona zadania, ale jeszcze nauczy Śnieżkę sztuki wojny. Dzieło, które wyreżyserował Sanders po pierwszym weekendzie zarobiło w Stanach 56,3 miliona dolarów. W Polsce film może się poszczycić liczbą 108 774 sprzedanych biletów.

Na miejscu drugim urocza animacja z gorylem w roli głównej. Śnieżek jest jedynym białym gorylem na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla.

W pogoni za lepszym futrem Śnieżek, panda i ich wesoła banda przeżyją mnóstwo przygód w malowniczej Barcelonie. W miniony weekend, który nie bez powodu był czasem wielu radości z okazji Dnia Dziecka, do kin wybrało się aż 98 673 widzów. Od dnia premiery „Goryla Śnieżka w Barcelonie”obejrzało 135 684 Polaków razem ze swoimi rodzinami.

d3240x2

W pierwszej trójce polskiego zestawienia znajdziemy również międzynarodowy hit – „Facetów w czerni 3”. Nasz recenzent, Tomasz Pstrągowski, tak wstępnie scharakteryzował ich nową odsłonę: W zestawieniu z poprzednimi częściami "Faceci w czerni 3" to historia niemal romantyczna, rozgrywająca się w trójkącie J (Will Smith), stary K (Tommy Lee Jones) i młody K (Josh Brolin). Wprawdzie wciąż chodzi w niej o ratowanie świata przed inwazją z kosmosu, ale ważniejsze od scen akcji są czułe przekomarzania między agentami. Dzięki temu obraz Barry'ego Sonnenfelda ogląda się niczym film kumpelski (buddy film) i
łatwo zapomnieć, że to zrealizowana za setki milionów dolarów superprodukcja z komiksowym rodowodem. W miniony weekend Polacy chętnie i licznie wybrali się na długo oczekiwaną kontynuację kultowej kosmicznej komedii sprzed lat - 58 055 sprzedanych biletów.

Na miejscu czwarty polskiego box office’u „Avengers 3D”. Jeden z najbardziej obleganych kinowych filmów w historii wciąż nie schodzi z afiszy. 41 370 Polaków wybrało się z okazji Dnia Dziecka na seans tych heroicznych mścicieli.

W przyjemny, wiosenny weekend królowały zabawne i familijne (super)produkcje. Nikogo nie powinno więc zaszokować miejsce piąte, mimo iż zdobyte przez satyrycznego „Dyktatora". Już po trzecim tygodniu wyświetlania Sachy Barona Cohena i jego przekomiczną władzę absolutną naliczono 202 154 sprzedanych biletów, z czego aż 31 103 wykupiono w zeszłym tygodniu.

* W miniony weekend do kin (na TOP 10 filmów) wybrało się aż 443 871 Polaków.*

d3240x2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3240x2